Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
05.03.2020 08:40

Ursus: Wierzyciel cofnął wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego Ursus Bus

Wierzyciel Ursus Bus cofnął złożony wcześniej przez siebie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wobec tej spółki, podał Ursus w restrukturyzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jako podstawę swojego działania wierzyciel wskazał łączenie się Ursus S.A. z Ursus Bus S.A., w wyniku którego Ursus Bus S.A. zostanie w całości przejęty przez Ursus S.A. Jednocześnie zarząd Ursus Bus S.A. poinformował zarząd emitenta, że Ursus Bus S.A., mając na uwadze planowane połączenie popiera cofnięcie przez wierzyciela wniosku otwarcie postępowania sanacyjnego wobec spółki" - czytamy w komunikacie.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Ursus Bus S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding S.A. Firma ze 100%-owym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel Euro 6.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz