Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus z tymczasowym prezesem. Ryszard Matkowski trafił do zarządu

0
Podziel się

Ryszard Matkowski uzupełnił skład zarządu Ursusa. Tymczasowo będzie pełnił rolę prezesa po tym, jak z tej funkcji na początku tygodnia zrezygnował Arkadiusz Miętkiewicz.

Ursus szybko uzupełnił skład zarządu.
Ursus szybko uzupełnił skład zarządu.
bEhyCqJN

Zaledwie kilka dni Ursus był bez prezesa. Pełniącym obowiązki szefa najbardziej rozpoznawalnego polskiego producenta maszyn rolniczych został Ryszard Matkowski - nieobecny do tej pory w zarządzie.

Ryszard Matkowski dołączył do dwóch innych członków zarządu Ursusa jako wiceprezes, ale tymczasowo przejął też obowiązki prezesa. Spółka podkreśla, że będzie na czele firmy do czasu powołania oficjalnego prezesa.

Wakat w zarządzie Ursusa zwolnił się po rezygnacji Arkadiusza Miętkiewicza. Zrezygnował on z funkcji z "powodów osobistych uniemożliwiających dalsze sprawowanie powierzonych obowiązków".

bEhyCqJP

Arkadiusz Miętkiewicz na czele Ursusa nie był długo. Prezesem został w lipcu tego roku. Zastąpił Tomasza Zadrogę, który również ustąpił z funkcji praktycznie z dnia na dzień.

Z opisu przekazanego przez spółkę wynika, że Ryszard Matkowski nie ma większego doświadczenia w pracy w zarządzie. Jest doktorem nauk ekonomicznych ze specjalizacją - zarządzanie procesami społeczno-ekonomicznymi. Skończył też Wydział Nauk Ekonomicznych UW o specjalności cybernetyka ekonomiczna i informatyka i studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

Zobacz także: Nino o biznesie - Prezes Ursusa: jesteśmy bardzo uparci i bardzo pamiętliwi

Ursusowi bardzo potrzebny jest teraz pełny i sprawnie działający zarząd. Piętrzą się problemy w firmie, m.in. z wypłacalnością. Długi rosną, a wielu kontrahentów wypowiedziało umowy, w tym inwestor, który miał przejąć jeden z zakładów produkcyjnych.

bEhyCqJV

Do firmy jakiś czas temu wkroczył komornik, a teraz wychodzi na to, że w stosunku do spółki zależnej produkującej autobusy zostanie otwarte postępowanie sanacyjne. Ursus Bus złożył jeszcze przed długim weekendem do sądu pismo wyrażające poparcie dla wniosku jednego z wierzycieli o otwarcie postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhyCqKq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)