Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Usługa carpoolingu FlixCar od FlixMobility może pojawić się też w Polsce

0
Podziel się:

Spółka FlixMobility uruchomiła we Francji usługę carpoolingu o nazwie FlixCar, która ma uzupełnić siatkę połączeń autobusowych FlixBusa. Jak poinformował ISBnews dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman, ta usługa może pojawić się też w naszym kraju.

Usługa carpoolingu FlixCar od FlixMobility może pojawić się też w Polsce
bEDTXajV

"Zdecydowanie widzimy potencjał dla rozwoju tej usługi również w Polsce, zwłaszcza jako uzupełnienie naszej autobusowej siatki połączeń, która liczy 160 miast w Polsce. W 2020 roku odpowiednie wersje językowe platformy FlixCar będą się pojawiać w kluczowych krajach dla FlixMobility, a Polska jest niewątpliwie jednym z nich" - powiedział Leman w komentarzu dla ISBnews.

FlixCar daje możliwość łączenia kierowców i pasażerów, którzy podróżują tą samą trasą. Podobnie jak FlixTrain, FlixCar zostanie zintegrowany z ekosystemem FlixMobility. Usługa jest całkowicie darmowa dla użytkowników - zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. FlixCar nie wymaga prowizji od swoich użytkowników, a płatność dokonywana jest bezpośrednio między pasażerem a kierowcą. Ponadto rejestracja na platformie jest niezwykle prosta. Użytkownicy korzystający z carpoolingu za pośrednictwem innych serwisów mogą przenieść swoje wcześniejsze doświadczenia i oceny na stronę FlixCar, wyjaśnia spółka.

"Dzięki nowej usłudze nasi pasażerowie będą mogli łączyć przejazdy autobusem z usługą carpoolingu dla pierwszej i ostatniej mili, zwłaszcza w przypadku miejscowości, które są obecnie trudne lub niemożliwe do osiągnięcia za pomocą innych środków komunikacji publicznej lub które dysponują mniejszą liczbą połączeń. Chcemy, aby FlixBus był rozumiany nie tylko jako autobus, ale jako platforma mobilności" - dodał Leman, cytowany w komunikacie.

bEDTXajX

FlixMobility to operator połączeń, oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży za pośrednictwem autobusów FlixBus, pociągów FlixTrain oraz usługi FlixCharter. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i innowacyjnej technologii, start-up szybko stworzył największą europejską siatkę długodystansowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy zielony dalekobieżny pociąg w 2018 oraz w pełni elektryczne autobusy w Niemczech i we Francji.

Tomasz Chaberko

bEDTXaky
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)