Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ABC Data złożyła prospekt emisyjny w KNF

0
Podziel się

Spółka ABC Data Holding złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i planuje debiut na rynku głównym GPW w 2010 r.

ABC Data złożyła prospekt emisyjny w KNF
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEjcqXed

Spółka ABC Data Holding złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i planuje debiut na rynku głównym GPW w 2010 r., poinformowała firma w komunikacie w poniedziałek. Strategia spółki zakłada m.in. przejęcia firm z segmentu dystrybucji sprzętu IT.

_ Prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną nowych akcji spółki oraz odsprzedażą części istniejących akcji. Akcje oferowane będą polskim inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym. Strategia rozwoju spółki zakłada m.in. przejęcia podmiotów z segmentu dystrybucji sprzętu IT i modernizację centrów logistycznych. Debiut giełdowy jest planowany na 2010 rok _ - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że jej doradcami w procesie upublicznienia są Bank Zachodni BZ WKB S.A. (doradca finansowy); Dom Maklerski BZ WBK S.A. (oferujący); Weil, Gotshal & Manges (doradca prawny), KPMG Audyt (audytor) oraz Kancelaria PR (doradca PR/IR).

bEjcqXef

ABC Data Holding jest polską spółką akcyjną o charakterze holdingowym, jej działalność operacyjna jest prowadzona poprzez spółki zależne: ABC Data Sp. z o.o., która jest obecna na polskim rynku od 1990r., ABC Data s.r.o Czechy oraz ABC Data s.r.o. Słowacja. Grupa ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej.

W połowie listopada prezes funduszu MCI Management Tomasz Czechowicz informował, że wartość oferty ABC Data może wynieść 50-100 mln zł. MCI Management ma ponad 72% udziałów w spółce i - według Czechowicza - może sprzedać w trakcie oferty publicznej część tego pakietu, równocześnie zachowując kontrolę.

ABC Data w I-III kwartale zanotowała narastająco wynik EBITDA na poziomie 26,94 mln zł, co oznacza wzrost o 10,4% r/r.

bEjcqXeG
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)