Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Action nie składa broni. Domaga się ponad 174 mln zł od banku HSBC

Znany dystrybutor sprzętu IT idzie na wojnę z bankiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Barry Caruth/Wikimedia CC BY-SA 2.0)

Znany dystrybutor sprzętu IT - Action - złożył w sądzie okręgowym pozew przeciwko HSBC Bank Polska o zapłatę 174,45 mln zł wraz z odsetkami - podaje spółka.

Pozew to efekt sporu dotyczącego odmowy finansowania przez bank, przez co spółka nie mogła prowadzić działalności. Action domaga się zapłaty "za opóźnienie oraz nakazanie realizacji umowy o kredyt w rachunku bieżącym, gwarancji i akredytyw".

"Emitent wskazuje, iż wysokość roszczenia dochodzonego niniejszym pozwem została ustalona na zlecenie spółki przez biegłego z zakresu wyceny przedsiębiorstw i obejmuje ona w szczególności utratę wartości przedsiębiorstwa powstałą na skutek działań pozwanej" - czytamy w komunikacie spółki.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W 2015 r. miała 5,3 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Problemy pojawiły się w ubiegłym roku. Wtedy aż dwa urzędy skarbowe uznały, że firma Action zalega z podatkiem VAT na kwotę 58 mln zł. W związku z podatkowymi kłopotami jednego z największych sprzedawców elektroniki bank HSBC zawiesił finansowanie firmy.

Spółka od ubiegłego roku jest objęta postępowaniem sanacyjnym.

Kurs akcji Action od początku 2016 roku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2017

goscCiekawe która spółka zachodnia chce wejść na rynek "po kosztach" w miejsce Action.

11-04-2017

gInteresujące... 5,3 mld przychodów (tak, tak, wiem - rozróżniam przychód od dochodu), a firmę finansować musi bank. Czy tylko ja widzę przekręt?

11-04-2017

swNiestety winny jest fiskus

Rozwiń komentarze (6)