Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ADP: Firmy Nowoczesnej Gospodarki zwiększyły zatrudnienie o 4,47% r/r w IV kw.

0
Podziel się
ADP: Firmy Nowoczesnej Gospodarki zwiększyły zatrudnienie o 4,47% r/r w IV kw.
bErfQGGd

Cała Nowoczesna Gospodarka odnotowała wzrost zatrudnienia o 4,47% r/r w IV kw. 2016 r., wynika z najnowszego raportu "Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q4 2016", opracowanego przez ADP Polska.

"Nowoczesna Gospodarka zakończyła 2016 rok 4,47% wzrostem zatrudnienia (vs. 2015 r.). Rekordowe zmiany w skali całego ubiegłego roku, odnotowano w IV kw. Wówczas pracę w najbardziej innowacyjnych spółkach w Polsce znalazło aż o 5,09% pracowników więcej niż w analogicznym okresie 2015 r." - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji zwiększyły zatrudnienie średnio o 7,92% r/r w IV kw. ur., zaś zatrudniające powyżej 500 pracowników zanotowały 8,33% wzrost zatrudnienia w ujęciu kwartalnym.

bErfQGGf

"Największy skok - rekordowy dla całej Nowoczesnej Gospodarki - w IV kw. 2016 r. zarejestrowano w dużych firmach produkcyjnych (powyżej 500 pracowników). Podmioty te odnotowały 8,33% wzrost zatrudnienia w ujęciu kwartalnym - dla porównania wzrost zatrudnienia w mniejszych firmach tego sektora wyniósł 5,98%" - czytamy w raporcie.

Raport pokazuje, że przedsiębiorstwa produkcyjne zarejestrowały niemal 3-krotnie wyższy wzrost zatrudnienia niż te specjalizujące się w usługach.

Pod uwagę brane były firmy Nowoczesnej Gospodarki, czyli przedsiębiorstwa, które stale usprawniają bieżącą działalność m.in. poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii i outsourcingu. Firmy te wdrażają innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie mogą skupić się na swojej podstawowej działalności, powierzając część zadań zewnętrznym partnerom biznesowym. W efekcie przyjętej strategii, przedsiębiorstwa Nowoczesnej Gospodarki są liderami w swoich branżach - rozwijają działalność, pozyskują klientów i zwiększają zatrudnienie. Wyznaczają standardy, stanowiąc awangardę świata biznesu, a ogół rynku bierze z nich przykład. Wśród przebadanych branż należy wymienić: sprzedaż detaliczną, usługi, produkcję, telekomunikację, IT, finanse oraz farmację.

W raporcie wskazano, że 2016 r. był słabszy dla najbardziej innowacyjnych firm usługowych i sektor ten odnotował wzrost zatrudnienia na poziomie 3,65% w IV kw., zaś w skali roku - 2,8% skali roku.

bErfQGGl

Raport "Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q4 2016" jest siedemnastym z cyklu raportów dedykowanych sektorowi Nowoczesnej Gospodarki, które przygotowywane są przez ADP Polska regularnie - w formie podsumowań kwartalnych i rocznych. Próba badawcza to ponad 130 firm korzystających z usług ADP Polska, w tym 1/3 firm produkcyjnych, 2/3 firm usługowych oraz ok. 100 tys. obsługiwanych pracowników w ciągu miesiąca.

bErfQGGG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)