Notowania

media
11.10.2016 13:54

Agora zawarła porozumienie w sprawie zwolnień grupowych

Na mocy porozumienia zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maszewski/Reporter)

Agora zawarła porozumienie ze związkiem zawodowym, na mocy którego zwolnienie grupowe rozpoczną się 20 października i potrwają do 31 grudnia 2016 roku. Obejmą one maksymalnie 135 pracowników.

"Zwolnienie grupowe zostanie przeprowadzone w okresie od 20 października 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku i obejmie do 135 pracowników spółki, co stanowi około 6,8 procent wszystkich zatrudnionych w spółce" - czytamy w komunikacie.

"Na mocy porozumienia zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa. Do odprawy wynikającej z przepisów prawa doliczona zostanie dodatkowa rekompensata w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu" - podano także.

Spółka podała także, że przekaże szacunki kosztów i oszczędności z tytułu przeprowadzenia zwolnienia grupowego wraz z komentarzem zarządu do raportu za trzeci kwartał 2016 roku.

Na początku października Agora informowała, że przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, są utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy. Jednocześnie podała, że w ramach prowadzonego procesu transformacji działalności prasowej spółka skoncentruje się na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza", rezygnując jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października 2016 roku.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej" - największej polskiej gazety opiniotwórczej - oraz czasopism. Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku.

Tagi: media, ago, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2016

Czytelnik PatriotycznyI co koryto sie up...................ło ??????????????

11-10-2016

RachmistrzSkala zwolnień daje jakiś obraz, ile naszych (podatników) pieniedzy było wydawanych na utrzymywanie Gazety Wyborczej. 135 osób x 7000 zł brutto (???) … Czytaj całość

11-10-2016

edwiadomo teraz z czego się do niedawna utrzymywali

Rozwiń komentarze (28)