Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
21.09.2016 17:37

Akcje Getin Noble Banku zostaną zawieszone przez GPW

Zawieszenie notowań akcji jest związane ze scaleniem akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Tupungato)

Akcje Getin Noble Banku (GNB), kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych Polaków, zostaną zawieszone w notowaniach na GPW od 22 września do 3 października w związku z rejestracją przez sąd zmiany statutu banku w zakresie scalenia akcji w proporcji 3:1. Operacja ta będzie miała jednak charakter wyłącznie techniczny.

Według ustalonego z Giełdą Papierów Wartościowych oraz Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych harmonogramu, akcje Getin Noble Banku będą zawieszone w notowaniach od 22 września do 3 października. Decyzja KDPW jest ostatnim etapem procesu scalenia akcji banku.

- Zgodnie z decyzją GPW pierwsze notowanie akcji po scaleniu odbędzie się 4 października. Będzie to zdecydowanie później niż zakładaliśmy, lecz zaistniałe opóźnienie nie wynika z winy banku. Chciałbym zapewnić inwestorów, że poza wymaganym proceduralnie okresem zawieszenia, akcje banku będą notowane na rynku notowań ciągłych" - powiedział prezes Getin Noble Banku Krzysztof Rosiński.

Decyzję o scaleniu akcji Getin Noble Banku walne spółki podjęło kwietniu bieżącego roku. W lipcu bank wystąpił do sądu o rejestrację scalenia akcji w KRS. Ze względu na zagubienie przez sąd dokumentów, zmiana statutu banku została zarejestrowana dopiero 21 września. Akcje zostaną połączone w proporcji 3 do 1.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tagi: finanse, bankowość, gnb, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2016

zxcDebilny tytuł wywołuje zamieszanie!

21-09-2016

DarekJak w XXI wieku w dobie dostępu do informacji można inwestować na warszawskiej giełdzie na której nic się nie dzieje i 99 % osób traci.

21-09-2016

Anty BCoś się kroi w temacie kredytów pseudo walutowych i chyba dlatego odpowiedzialni za ten przekręt zwijają żagle jak szybko się tyko da.

Rozwiń komentarze (10)