Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Akcje JSW na dnie. Inwestorzy za jedną płacą już mniej niż 9 złotych

0
Podziel się:

Ogromne straty liczą akcjonariusze, którzy kupili akcje JSW w 2011 roku.

Akcje JSW na dnie. Inwestorzy za jedną płacą już mniej niż 9 złotych
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Już mniej niż 9 złotych trzeba we wtorek zapłacić za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To taka sama akcja, którą rząd Donalda Tuska sprzedawał w 2011 roku za 136 złotych.

Papiery kopalni JSW sięgnęły podczas wtorkowych notowań na giełdzie nowego dna. Obecny rekord słabości to 8,66 złotego za jedną akcję. Oznacza to, że od 2011 roku - gdy akcje JSW były sprzedawane w ofercie publicznej - ich wartość spadła już 93 procent.

Przypomnijmy, że w 2011 roku Skarb Państwa oferował drobnym inwestorom akcje JSW po 136 złotych za sztukę. Każdy mógł kupić maksymalnie 75 akcji, a więc zainwestować 10,2 tysiąca złotych. Zrobiło tak ponad 160 tysięcy osób. Jeżeli inwestor trzyma swój pakiet JSW do dzisiaj, to jego wartość wynosi obecnie około 650 złotych.

Kurs akcji JSW od 2011 roku

Obecna wycena akcji JSW to nawet mniej niż prognozowali ostatnio analitycy. Jak podawaliśmy w październiku w money.pl, analitycy DM BOŚ zalecali wówczas inwestorom pozbywanie się akcji JSW, wskazując na cenę docelową w wysokości 10,3 złotego. Jak widać, kurs na tym poziomie się jednak nie zatrzymał.

Wyniki kwartalne JSW (tys. zł)

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)