Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze MNI zgodzili się na scalenie akcji i skup w celu umorzenia

1
Podziel się:
Akcjonariusze MNI zgodzili się na scalenie akcji i skup w celu umorzenia

Akcjonariusze MNI wyrazili zgodę na skup akcji w celu umorzenia i na scalenie akcji, wynika z uchwał podjętych podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki MNI S.A. z siedzibą w Warszawie, w związku z planowanym scaleniem (połączeniem) akcji spółki przez zmianę ich wartości nominalnej z jednoczesnym proporcjonalnym zmniejszeniem liczby akcji spółki, w celu dostosowania wysokości kapitału zakładowego spółki do przyjętego parytetu wymianu w ramach ich połączenia, działając na podstawie art. 362 § 1 pkt 5 Kodeksu spółek handlowych, postanawia niniejszym wyrazić zgodę na nabycie przez spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia na warunkach ustalonych przez zarząd spółki" - czytamy w uchwale.

Akcjonariusze upoważnili zarząd do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do nabycia akcji własnych.

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie [..] niniejszym postanawia zmienić wartość nominalną jednej akcji spółki każdej serii z dotychczasowej kwoty 1,00 zł na wartość 10,00 zł, poprzez połączenie akcji w ten sposób, że 10 akcji spółki o wartości nominalnej 1,00 zł połączonych zostaje w 1 akcję spółki o wartości nominalnej 10,00 zł, z jednoczesnym proporcjonalnym zmniejszeniem liczby akcji spółki z dotychczasowej liczby 93 998 960 do liczby 9 399 896 przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego (scalenie akcji)" - czytamy w kolejnej uchwale.

W skład grupy MNI wchodzą firmy działające w branży medialnej, w dziedzinie zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, w telekomunikacji oraz turystyce. Spółka (początkowo jako Szeptel) jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
akcja
7 lat temu
Akcjonariusze znowu na scaleniu wyjda jak "Zablocki na mydle". Tak jak wyszli na scaleniu akcji Resbudu. Chodzi o wyciagniecie tylko kasy od nas.