Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alior Bank chce utrzymać wskaźniki NIM, C/I na koniec 2017 na poziomie z III kw.

0
Podziel się:
Alior Bank chce utrzymać wskaźniki NIM, C/I na koniec 2017 na poziomie z III kw.

Perspektywa Alior Banku na koniec 2017 r. zakłada m.in. utrzymanie wskaźnika marży odsetkowej (NIM) w wysokości 51% oraz wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) w wysokości 51%, a z wyłączeniem kosztów integracji - 49%, tj. na poziomach uzyskanych po 9 miesiącach br., podał bank.

Wskaźnik kosztów ryzyka (CoR) spodziewany jest na poziomie 1,8% na koniec br. wobec 1,7% (1,9% bez sprzedaży NPL) po 9 miesiącach br., podano w prezentacji wynikowej.

"W III kwartale Alior Bank utrzymał wysokie tempo wzrostu, a jego wolumen kredytowy brutto (uwzględniający spłaty kredytów) zwiększył się o 1,4 mld zł. Tym samym w ciągu dziewięciu miesięcy od początku roku Bank udzielił finansowania brutto w wysokości 5 mld zł, co oznacza, że już po trzech kwartałach zrealizował strategiczny cel wynoszący 5-6 mld zł rocznie" - napisano w komunikacie poświęconym wynikom.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)