Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alumetal rezygnuje z zaangażowania w SKTB Aluminium, nadal myśli o akwizycjach

0
Podziel się:
Alumetal rezygnuje z zaangażowania w SKTB Aluminium, nadal myśli o akwizycjach

Alumetal zdecydował o wykorzystaniu opcji put w transakcji nabycia udziałów we francuskim SKTB Aluminium, czyli odsprzedaży 15% udziałów w spółce większościowym akcjonariuszom po cenie zakupu, poinformował prezes Szymon Adamczyk. Podkreślił jednak, że spółka nadal pozostaje aktywna w obszarze ewentualnych akwizycji.

"Informowaliśmy, że będziemy chcieli do końca tego roku podjąć decyzję ws. ewentualnego naszego dalszego zaangażowania w tę spółkę lub wycofaniu się z tego projektu. Po dokonaniu analiz polegających na określeniu, jaki kształt powinien mieć docelowo ten zakład, poniesieniu ewentualnych wydatków inwestycyjnych, możliwości optymalizacji procesów operacyjnych, wspólnie z francuskimi kolegami doszliśmy do wniosku, że Alumetal wykorzysta opcję wyjścia" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że Alumetal wydał na udziały 200 tys. euro, które teraz wrócą do spółki.

"Jesteśmy nadal aktywni zarówno po stronie akwizycyjnej, jak i we wzroście organicznym. Przygotowujemy się do kolejnego projektu" - podsumował Adamczyk.

Alumetal podał w raporcie rocznym za 2015 r., że 28 stycznia kupił 15% udziałów w SKTB Aluminium, zajmującej się produkcją i sprzedażą wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych. Zarząd nie wykluczał - w razie pomyślnego wyniku analizy - zwiększenia udziału w SKTB Aluminium nawet do 100%.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)