Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bosch i EnBW Energie złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnego przedsiębiorcy

0
Podziel się:
Bosch i EnBW Energie złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnego przedsiębiorcy

Robert Bosch GmbH i EnBW Energie Baden-Württemberg AG złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 28, sprawa jest w toku.

"Zamiar koncentracji polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy (JV) przez:

(i) Robert Bosch GmbH z siedzibą w Gerlingen, Niemcy oraz

(ii) EnBW Energie Baden-Württemberg AG z siedzibą w Karlsruhe, Niemcy" - czytamy w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności JV będzie instalacja i obsługa stacjonarnego urządzenia magazynującego energię elektryczną zasilanego akumulatorami. Działalność JV w zakresie usług bilansujących będzie prowadzona na terenie Niemiec. JV będzie nowoutworzoną spółką zgodnie z prawem niemieckim (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością).

Robert Bosch jest spółką dominującą Grupy Bosch i wraz ze swoimi spółkami zależnymi i podmiotami powiązanymi prowadzi działalność na skalę światową w zakresie zaopatrywania przemysłu motoryzacyjnego, dostaw sprzętu gospodarstwa domowego, technologii grzewczych, zabezpieczeń, jak również energetyki i techniki wyposażenia budynków, techniki napędów oraz sterowań, elektronarzędzi dla użytkowników profesjonalnych, jak i dla majsterkowiczów.

EnBW jest spółką dominującą EnBW Konzern (Grupa EnBW). EnBW zarówno samodzielnie, jak i poprzez spółki zależne, podmioty powiązane oraz wspólne przedsiębiorstwa działa w obszarze dostaw energii elektrycznej i gazu ziemnego. Ponadto, EnBW oferuje usługi w zakresie ogrzewania i zaopatrzenia w wodę.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)