Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex i Starbag wybudują odcinek A1 za 327 milionów

0
Podziel się:

Wykonawca będzie więc musiał wybudować 13,3 km autostrady o nawierzchni betonowej w ciągu 22 miesięcy bez wyłączania okresów zimowych, od chwili podpisania umowy.

Budimex i Starbag wybudują odcinek A1 za 327 milionów
(Przemek Świderski/Reporter)

Konsorcjum Budimeksu i Strabaga podpisało wartą 327 mln zł brutto umowę na trzecie zadanie budowy odcinka autostrady A-1 na odcinku Stryków - Tuszyn, który będzie stanowił wschodnią autostradową obwodnicę Łodzi. Budimex jest liderem konsorcjum z udziałem 99 proc. - podała spółka.

Udział spółek w konsorcjum uległ zmianie. Wcześniej Budimex informował, że udziały partnerów w konsorcjum wynoszą po 50 proc.

Wykonawca będzie więc musiał wybudować 13,3 km autostrady o nawierzchni betonowej w ciągu 22 miesięcy bez wyłączania okresów zimowych, od chwili podpisania umowy. Umowa przewiduje zaliczkę w wysokości 5-10 proc. kwoty kontraktowej brutto.

PAP na początku czerwca informowała, że oferty konsorcjum Budimeksu i Strabaga okazały się najtańsze na dokończenie dwóch odcinków A1. Poza zadaniem trzecim oferta tego konsorcjum była najkorzystniejsza na zadanie pierwsze.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)