Notowania

Przejdź na
technologie
18.07.2016 10:22

CD Projekt RED rozpoczyna współpracę z GAEA z Chin dot. gry karcianej 'Gwint'

Podziel się
Dodaj komentarz

Studio CD Projekt RED - twórcy "Wiedźmina 3: Dziki Gon" - oraz GAEA - jeden z najszybciej rozwijających się chińskich dostawców interaktywnej rozrywki - ogłosili nawiązanie współpracy mającej na celu wydanie gry "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" na terenie Chin, podała polska spółka.

"Gwint" to gra free to play osadzona w świecie znanym z popularnej serii książek o Wiedźminie. Pierwotnie, gra ta stanowiła element trzeciej części wiedźmińskiej trylogii, obecnie jest samodzielną, rozbudowaną sieciową karcianką z elementami kolekcjonerskimi, pod tytułem "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana".

Współpraca nawiązana z GAEA umożliwi CD Projekt RED szeroko zakrojone działania wydawnicze, lokalizacyjne, promocyjne i sprzedażowe, a zarazem stanowi oficjalne wejście CD Projekt na rynek chiński, podano w komunikacie.

"GAEA to nie tylko zespół profesjonalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem na rynku gier, lecz - co dla nas równie ważne - pasjonatów, graczy, którzy podzielają wyznawane przez nas wartości" - powiedział współzałożyciel i wiceprezes CD Projekt Marcin Iwiński, cytowany w komunikacie.

"Chiny to dla nas nowy, rynek, ale nasze podejście pozostaje takie samo: pragniemy dotrzeć do społeczności graczy, zrozumieć, czego oczekują i zaoferować im kolekcjonerską grę karcianą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o nich" - dodał.

Na początku lipca CD Projekt poinformował, że rozszerza działalność operacyjną, poprzez rozpoczęcie prac mających na celu wydanie gry "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" w Chinach.

W połowie czerwca CD Projekt podał, że wprowadza "Gwint" - sieciową grę osadzoną w świecie Wiedźmina - w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz