Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
14.11.2018 07:51

CD Projekt wydał 28 mln zł na prace rozwojowe w III kwartale

CD Projekt wydał 28 mln zł na prace rozwojowe "Cyberpunka 2077", "Gwint: Wiedźmińskiej Gry Karcianej" oraz "Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści" w III kw. br., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od lipca do września 2018 r. wydatki na prace rozwojowe w grupie kapitałowej CD Projekt wyniosły 28 mln zł i wynikały głównie z nakładów ponoszonych na produkcję: 'Cyberpunka 2077', 'Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej' oraz 'Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści'. Skumulowane saldo nakładów na koniec września 2018 r. osiągnęło poziom 228 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W pierwszym półroczu 2018 r. wydatki wyniosły 51 mln zł.

"Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle intensywne zarówno od strony produkcyjnej, marketingowej, jak i biznesowej. W sierpniu byliśmy obecni na gamescom - jednych z największych na świecie targów gier, które odbywają się Kolonii - po których po raz pierwszy udostępniliśmy szerokiej publiczności 48-minutowy fragment rozgrywki gry 'Cyberpunk 2077'. Bardzo nas cieszy pozytywna reakcja graczy i mediów na całym świecie" - powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz