Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celon Pharma: Zakończono I część I fazy badań klin. leku opartego na Esketaminie

0
Podziel się:

Celon Pharma otrzymała od ośrodka badawczego informacje o zakończeniu podania leku opartego na Esketaminie wszystkim uczestnikom przewidzianym w pierwszej części badania I fazy, podała spółka.

Celon Pharma: Zakończono I część I fazy badań klin. leku opartego na Esketaminie
bEKAbDPF

"Informacje otrzymane od ośrodka prowadzącego badanie potwierdzają jego przebieg zgodnie z harmonogramem i założeniami w zakresie bezpieczeństwa uczestników, zdefiniowanymi w jego protokole klinicznym zaakceptowanym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych" - czytamy w komunikacie.

W pierwszej części I fazy badania jej uczestnicy otrzymali przewidzianą protokołem dawkę leku. Analiza wyników bezpieczeństwa i właściwości farmakokinetycznych posłuży do wybrania schematu podania leku w części drugiej badania I fazy, wyjaśniono.

"Przed nami analiza danych, której celem jest ustalenie docelowego schematu podania naszego leku w kolejnej części badania I fazy. Dotychczasowy jego przebieg i obserwacja uczestników w pełni odzwierciedlają założenia przyjęte przez nas w protokole badania klinicznego zarówno w zakresie bezpieczeństwa uczestników, jak i harmonogramu programu klinicznego" - powiedział prezes Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

bEKAbDPH

Celon Pharma realizuje projekt zastosowania Esketaminy, w postaci wziewnej, w leczeniu depresji lekoopornej. Obejmuje on I i II fazę badań klinicznych.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

bEKAbDQi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)