Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cena w ofercie publicznej Lokum Deweloper ustalona na 12 zł

0
Podziel się
Cena w ofercie publicznej Lokum Deweloper ustalona na 12 zł
bEhBSZud

Cena emisyjna w ofercie publicznej Lokum Deweloper została ustalona na 12 zł (wobec ceny maksymalnej wynoszącej 15 zł), podała spółka. Ostateczna liczba akcji oferowanych w ofercie publicznej Lokum Deweloper wynosi 3 mln (wobec planowanych do 5 mln akcji), podała spółka.

Ostatecznie postanowiono, że 307 972 akcji oferowanych jest inwestorom indywidualnym, a 2 692 028 akcji inwestorom instytucjonalnym.

"Realizujemy nasz plan rozwoju, którego jednym z elementów jest debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Czas naszej oferty publicznej przypadł na trudne warunki na giełdzie, stąd niższa od maksymalnej liczba oferowanych akcji przy ustalonej cenie emisyjnej. Mimo, że środki pozyskane z emisji akcji będą niższe od pierwotnie zakładanych, kierunek naszej strategii i planów inwestycyjnych nie zmienia się. Zamierzamy dalej konsekwentnie zwiększać skalę działalności, do jej finansowania wykorzystując również wypracowane zyski oraz środki dłużne" - powiedział prezes Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

bEhBSZuf

W dniach 26 listopada - 1 grudnia przyjmowane będą zapisy na akcje od inwestorów instytucjonalnych. Akcje zostaną przydzielone inwestorom 2 grudnia. Pierwszy dzień notowań PDA Lokum Deweloper na rynku regulowanym GPW planowany jest ok. 2 tygodnie po przydziale.

Po ofercie publicznej w wolnym obrocie znajdzie się ok. 16,7% akcji Lokum Deweloper. Właścicielem pozostałych ok. 83,3% akcji spółki, pośrednio przez spółkę Halit S.a r.l., będzie Dariusz Olczyk, przewodniczący RN Lokum Deweloper.

Po podwyższeniu kapitał zakładowy spółki będzie liczył 18 mln akcji.

21 października Lokum Deweloper złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) aneks nr 2 do prospektu emisyjnego z informacją o zawieszeniu oferty publicznej akcji serii C. Wcześniej ustalił cenę maksymalną w ofercie publicznej akcji na 20 zł. Oferta miała objąć do 5 mln akcji nowej emisji, która miała przynieść spółce - według wcześniejszych deklaracji - ok. 97 mln zł netto.

bEhBSZul

9 listopada spółka ogłosiła wznowienie pierwotnej oferty publicznej, obejmującej do 5 mln nowych akcji. Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

W ub. tygodniu Lokum Deweloper obniżył cenę maksymalną w ofercie publicznej akcji do 15 zł z 20 zł ustalonych wcześniej.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst.

bEhBSZuG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)