Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Comarch liczy na dwucyfrowy wzrost sprzedaży systemów ERP w 2016 r.

0
Podziel się:
Comarch liczy na dwucyfrowy wzrost sprzedaży systemów ERP w 2016 r.

Comarch spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży systemów Comarch ERP w całym 2016 r., poinformował wiceprezes i dyrektor sektora ERP Zbigniew Rymarczyk.

"W pierwszym półroczu 2016 roku sprzedaż systemów Comarch ERP zwiększyła się o 9%, a w całym roku spodziewamy się 2-cyfrowego wzrostu, co powinno się przełożyć na dalsze zwiększenie naszego udziału w rynku systemów ERP. Jestem przekonany, że cały rok 2016 będzie dla nas jeszcze lepszy oraz zwiększymy udział w rynku kosztem SAP i pozostałych firm konkurencyjnych. Niewątpliwie równie istotnym ogniwem naszego wzrostu jest najliczniejsza i zwiększająca nieustannie swoje kompetencje sieć partnerów sprzedających i wdrażających nasze produkty" - powiedział Rymarczyk, cytowany w komunikacie.

Według opublikowanego niedawno raportu IDC "The Enterprise Application Software Market in Poland: 2016-2020 Forecasts and 2015 Vendor Shares", Comarch zwiększył swój udział rynkowy jako jedyna firma spośród pierwszej trójki największych dostawców systemów ERP w Polsce. Spółka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej, uwzględniającej firmy zarówno polskie, jak i zagraniczne.

W 2015 roku Comarch objął swoim zasięgiem 16,9% całego rynku ERP (wzrost o 15% r/r). Kolejny rok z rzędu Comarch jest także liderem segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, z 50-proc. udziałem w rynku. Utrzymał także wiodącą pozycję, jeżeli chodzi o liczbę pozyskanych nowych klientów w ciągu roku.

"Tak dynamicznie rosnąca pozycja Comarch w sektorze ERP i dwucyfrowe wzrosty sprzedaży to efekt ciągłego inwestowania w rozwój produktów zgodnie z najnowszymi trendami - mobilności, chmury, Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0, rozwiązań business intelligence dla dużych, ale też dla mniejszych firm. Raport IDC potwierdza, że obraliśmy właściwy kierunek i z roku na rok coraz więcej polskich firm wybiera Comarch jako dostawcę nowoczesnych oraz wydajnych rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem. Obecnie z naszych systemów korzysta ponad 100 tys. przedsiębiorców" - wskazał wiceprezes.

Comarch zajął również wysokie pozycje w innych podkategoriach oprogramowania biznesowego, analizowanych przez IDC:

- 1 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania łańcuchem dostaw (SCM)

- 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania relacjami z klientami (CRM)

- 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzanie zasobami organizacji (ERM)

- 2 miejsce na rynku aplikacji do zarządzania operacyjnego (OMA)

- 3 miejsce na rynku aplikacji analitycznych (BI)

Według danych IDC wartość całego rynku Enterprise Application Software w Polsce w 2015 r. zmniejszyła się o 12,6%, co w znacznej mierze spowodowane było przez niekorzystną relację kursu złotówki do dolara. W walucie lokalnej rynek wzrósł o 4,4%.

"Głównym czynnikiem wzrostu była sprzyjająca koniunktura gospodarcza oraz idący za tym rozwój polskich firm, których potrzeby w zakresie IT dynamicznie rosły. W najbliższej przyszłości na rynek pozytywnie będą oddziaływać wprowadzane regulacje prawne, w szczególności dotyczące implementacji Jednolitego Pliku Kontrolnego" - czytamy także w komunikacie.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)