Notowania

Bez niespodzianek po posiedzeniu EBC. Ale stopy procentowe w strefie euro już niższe nie będą

Władze Europejskiego Banku Centralnego podjęły decyzję w sprawie stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)
Mario Draghi, prezes EBC

Europejski Bank Centralny utrzymał stopy procentowe na dotychczasowych poziomach. Jednocześnie bank zapowiada, że będzie prowadzić swoją politykę skupowania aktywów do końca grudnia 2017 r.

Decyzja banku jest zgodna z tym, czego oczekiwali analitycy.

Podczas czwartkowego posiedzenia władze EBC zdecydowały, że pozostawią stopy na rekordowo niskim poziomie 0,00 proc., 0,25 proc. oraz -0,40 proc. "Rada Prezesów oczekuje, że podstawowe stopy procentowe EBC pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy okres, zdecydowanie przekraczający horyzont czasowy zakupów aktywów netto" - podaje EBC.

Władze EBC od dawna pompują w rynki pieniądze w celu ożywienia sytuacji gospodarczej w Europie. Obecnie przeznaczają na to około 60 mld euro miesięcznie. Bank potwierdził właśnie, że będzie prowadził tę politykę do końca 2017 r., a w razie potrzeby jeszcze dłużej.

"Jeżeli pogorszą się perspektywy lub jeśli warunki finansowe nie będą wskazywać na dalszy postęp w trwałym dostosowaniu ścieżki inflacji, Rada Prezesów jest przygotowana na zwiększenie skali programu i/lub wydłużenie czasu jego prowadzenia" - czytamy w komunikacie EBC.

Tagi: stopy procentowe w strefie euro, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2017

motoDla swoich jak zwykle "dobra zmiana" .Gratulacje

08-06-2017

gybujDrukujemy, skupujemy, trallallallalla

08-06-2017

gcstawiam 10euro że do końca czerwca będą jeszcze minimum 2 zamachy terrorystyczne w UE. ciekawe o ile % ta 10 wzrośnie.

Rozwiń komentarze (5)