Notowania

bre
18.05.2010 16:57

DI BRE wycenia akcje PZU na 358,8 zł

Analitycy DI BRE w raporcie z 11 maja wycenili akcje PZU w horyzoncie 9 miesięcy na 358,8 zł za sztukę, czyli o 15 proc. powyżej ceny sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU/Materiały prasowe)

Analitycy DI BRE w raporcie z 11 maja wycenili akcje PZU w horyzoncie 9 miesięcy na 358,8 zł za sztukę, czyli o 15 proc. powyżej ceny sprzedaży.

Na otwarciu w debiucie 12 maja za jedną akcję PZU płacono 349 zł, czyli o 11,7 proc. więcej wobec 312,5 zł, czyli ceny sprzedaży w niedawnej publicznej ofercie. W środę o godz. 16.00 papiery największego polskiego ubezpieczyciela wyceniono na 353 zł.

_ Wyceniamy 1 akcję PZU w horyzoncie 9 miesięcy na 358,8 zł, o 15 proc. powyżej ceny sprzedaży. Przy naszej cenie docelowej P/E'10 sięga 13,7 (skorygowane o wpływ rozwiązania rezerwy typu P - 16,9). Stopa dywidendy brutto z zysku za 2009 rok (zarząd rekomenduje wypłatę 10,91 PLN/akcję) wynosi 3 proc. Jednocześnie mediana P/E'10 dla notowanych banków sięga 16,2. Nasza cena docelowa dla PZU implikuje 16 proc. dyskonta w relacji do mediany dla banków _ - napisano.

_ PZU jest największym podmiotem rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Jego baza klientów na koniec 2009 roku (ok. 16 mln, czyli około połowa dorosłej populacji w kraju) oraz bezpieczna polityka inwestycyjna determinują wysoką rentowność kapitału (oczekujemy ROE na poziomie 17-20 proc. w ciągu najbliższych czterech lat). Pozytywnie oceniamy perspektywy rozwoju polskiego rynku ubezpieczeń, który charakteryzuje niższa niż w innych krajach europejskich penetracja. Zapewni to wzrost składki przypisanej brutto w PZU, mimo że jako największy gracz nie ma naszym zdaniem potencjału na organiczny wzrost udziałów rynkowych _ - dodano.

Analitycy DI BRE PZU szacują udział PZU w WIG-u 20 na około 8-9 proc.

_ Inwestorzy instytucjonalni będą musieli odzwierciedlić te udziały w indeksach, co implikuje popyt z ich strony. Jednocześnie należy liczyć się z istotną podażą akcji ze strony podmiotów posiadających akcje przydzielone w przeszłości pracownikom spółki (7,8 proc. kapitalizacji) _ - napisano.

PZU weszło w skład WIG-u 20 po sesji 14 maja.

DI BRE oczekuje spadku zysku netto PZU w 2010 roku do 2,3 mld zł z 3,8 mld zł w 2009 roku z powodu m.in. wypłaty 12,75 mld zł kapitałów w formie dywidendy pod koniec ubiegłego roku, co ograniczy poziom wyniku z działalności inwestycyjnej oraz niższej skali rozwiązań rezerw typu P w ubezpieczeniach życiowych.

Analitycy oczekują stopniowej poprawy zysków w kolejnych latach na skutek wzrostu składki przypisanej brutto i poprawy efektywności działania.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: bre, pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz