Notowania

finanse
24.05.2016 14:12

DM TMS Brokers ruszył z usługą zarządzania aktywami, stawia na zagranicę

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 24.05.2016 (ISBnews) - Dom Maklerski TMS Brokers rozszerzył działalność o usługi zarządzania aktywami. Spółka liczy, że w ciągu roku pozyska kilkadziesiąt milionów złotych pod zarządzaniem, oferując zarówno standardowe strategie inwestycyjne, oparte na benchmarkach globalnych, jak i indywidualne zarządzanie portfelem, poinformowali przedstawiciele spółki.

"Rozpoczynamy nowy etap w TMS Brokers i wprowadzamy usługę zarządzania aktywami, co pozwoli nam lepiej rozwijać biznes. Uważamy, że na rynku jest miejsce dla mniejszych podmiotów - poza bankami - by profesjonalnie zarządzać aktywami. My chcemy trochę inaczej podejść do tego biznesu. Wychodzimy z prostym i transparentnym produktem z punktu widzenia klienta i proponujemy alternatywne rozwiązania inwestycyjne, wychodzące poza polski rynek" - powiedział prezes DM TMS Brokers Marcin Niewiadomski podczas konferencji prasowej.

TMS Brokers oferuje rozwiązanie, które benchmarkują się do indeksów globalnych - akcyjnych i obligacyjnych. Przy konstrukcji portfeli wykorzystywane są głównie akcje spółek oraz fundusze typu ETF (oparte zarówno na akcjach, jak i na instrumentach dłużnych). TMS oferuje strategie standardowe o trzech profilach ryzyka. Próg wejścia wynosi 50 tys. zł, ale zarząd liczy, że klienci będą powierzali spółce wyższe kwoty. TMS Brokers oferuje również tworzenie i zarządzanie portfelami indywidualnymi. Dla tej usługi próg wejścia wynosi 500 tys. zł.

"Dajemy klientom niskokosztowy dostęp do kilkudziesięciu rynków zagranicznych. Uniezależniamy się od naszego lokalnego rynku, nie inwestujemy w niepłynne instrumenty rynku nieruchomości i corporate bonds. Mamy dostęp do 30 tysięcy instrumentów na świecie. Nasza filozofia opiera się na analizie fundamentalnej. Wybieramy spółki najlepsze i najgorsze i wykorzystujemy je do budowy portfela. Zaczynamy od strategii umiarkowanego ryzyka" - powiedział dyrektor departamentu zarządzania aktywami Paweł Jackowski podczas konferencji prasowej.

Firma ma portfele standardowe, które są benchmarkowe. Zarządzający skupia się tu na doborze składników do portfela. Ale w ofercie jest także strategia global macro - tam będą wykorzystywane instrumenty pochodne do zajmowania krótszych pozycji. On będzie charakteryzował się niższym ryzykiem mimo, że "driverem będzie element equity", dodał.

Jak poinformował zarządzający Sebastian Trojanowski, selekcja składowych portfeli będzie odbywała się na trzech poziomach: na poziomie agregatów rynkowych, na poziomie sektorów oraz na konkretnych spółkach z Europy i Stanów Zjednoczonych, zaś w znacznie mniejszym stopniu na spółkach z GPW.

"Nie zakładamy bessy na rynkach światowych w najbliższych kwartałach. W naszym scenariuszu bazowym zakładamy jeszcze jedną podwyżkę stóp procentowych w USA w tym roku, ale raczej nie będzie to w czerwcu. Naszym zdaniem, amerykańskie aktywa powinny być niedoważone względem innych rynków, a maksymalny udział w modelowym portfelu amerykańskich aktywów powinien wynosić 45-50%" - powiedział Trojanowski.

W jego ocenie, warto przeważać spółki europejskie, szczególnie przemysłowe z ekspozycją na rynki wschodzące. W strefie euro bowiem mamy rosnące rynki kredytowe przy spadającym koszcie kredytu i są to cieplarniane warunki dla europejskich konsumentów.

"Należy przeważać rynki wschodzące z niedoważeniem rynku krajowego. Potencjał do poprawy wyników rynków wschodzących jest silny względem rynków rozwiniętych" - podkreślił.

TMS Brokers ma obecnie kilkadziesiąt tysięcy klientów i usługi zarządzania aktywami w pierwszej kolejności zaoferuje tej grupie osób.

"Chcemy pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych aktywów w ciągu roku. To są wielkości realne, przekładają się na średnio 200 tys. zł na klienta, więc pewnie będzie to kilkuset klientów. Przy tej skali działania nie chcemy być masowym dostawcą usługi" - podkreślił prezes.

W pierwszym etapie TMS Brokers będzie bazował na własnych siłach sprzedażowych, zaś następnym krokiem będą umowy z dystrybutorami.

"Będziemy mieli kilku brokerów. Negocjujemy teraz z różnymi partnerami, a docelowo będziemy wykorzystywać dwóch, trzech - w zależności od rynku" - powiedział Jackowski.

Prezes poinformował, że DM TMS Brokers w ciągu najbliższych kilku lat nie planuje wejścia na GPW, ale taki scenariusz jest brany pod uwagę. Spółka rozważa również wyjście z ofertą za granicę, ale na razie nie określa, kiedy miałoby to nastąpić.

"Na pewno naszym celem jest wzrost wartości spółki. Mamy kilka pomysłów na rozwój i za kilka lat możemy iść śladami XTB" - podsumował Niewiadomski.

DM TMS Brokers działa od 1997 r. i świadczy usługi doradztwa na rynkach walut, CFD, kontraktów terminowych i opcji.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz