Notowania

dss
09.12.2009 11:52

DSS zaoferuje 2,4 mln akcji

Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne, której prospekt we wtorek został zatwierdzony przez KNF, chce pozyskać z oferty ok. 126 mln zł netto - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne, której prospekt we wtorek został zatwierdzony przez KNF, chce pozyskać z oferty ok. 126 mln zł netto - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. *

DSS zaoferuje 2,4 mln akcji zwykłych na okaziciela serii C. Oferta dojdzie do skutku,jeśli inwestorzy zapiszą się na co najmniej 1,2 mln akcji.

Book building odbędzie się w dniach 9-11 grudnia. 11 grudnia podana zostanie cena emisyjna, tego dnia spółka przedstawi też podział na transze. W dniach 14-17 grudnia odbędą się zapisy inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Do 23 grudnia nastąpi zakończenie oferty i przydział akcji.

Po ofercie nowi akcjonariusze będą mieli 30,2 proc. akcji DSS, przy założeniu, że objęte zostaną wszystkie zaoferowane akcje.

DSS pieniądze pozyskane z rynku zamierza wydać na spłatę kredytu związanego z uruchomieniem i rozbudową kopalni w Piławie Górnej oraz na przejęcie spółki Łużycka Kopalnia Bazaltu Księginki w Lubaniu.

Na zakup 99,15 proc. akcji ŁKB spółka planuje przeznaczyć 91,2 mln zł; część tej kwoty będzie pochodziła z emisji, a część z kredytów.

Oferującym akcje firmy w publicznej ofercie jest Ipopema Securities.

Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne jest dostawcą kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w kraju, w tym przede wszystkim do budowy dróg ekspresowych i autostrad. Swój udział w rynku szacuje na 8,5 proc.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dss, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz