Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwie koncesje norweskie Lotosu wygasły

0
Podziel się

Grupa Lotos zdecydowała się nie przedłużać ważności koncesji norweskich PL316CS i 316DS, gdyż po wierceniu otworu poszukiwawczego w licencji PL316DS nie stwierdzono obecności węglowodorów.

Dwie koncesje norweskie Lotosu wygasły
(LOTOS Jasło S.A.)
bEiGGyaJ

Grupa Lotos zdecydowała się nie przedłużać ważności koncesji norweskich PL316CS i 316DS, gdyż po wierceniu otworu poszukiwawczego w licencji PL316DS nie stwierdzono obecności węglowodorów - napisała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych.

_ Spółka Lotos Exploration & Production Norge AS prowadziła w II kwartale 2010 roku w ramach swoich licencji działania poszukiwawcze, zarówno w roli operatora (licencje: PL498 i PL503), jak i udziałowca (licencje: PL316DS, PL316CS, PL455, PL497 i PL515), m.in. przeprowadzono wiercenie otworu poszukiwawczego w licencji PL316DS, w którym nie stwierdzono obecności węglowodorów. Zdecydowano się nie występować o przedłużenie koncesji PL316CS i 316DS, w skutek czego wygasły one w czerwcu _ - napisano w komunikacie.

Lotos poinformował także w komentarzu, że w ramach projektu wydobywczego Yme kontynuowano wiercenie otworów produkcyjnych oraz prace związane z budową i transportem platformy produkcyjnej do Norwegii.

bEiGGyaL

_ Rozpoczęcie produkcji z tego złoża przy sprzyjających warunkach pogodowych przewidywane jest na koniec 2010 roku _ - napisano.

Pierwotne plany zakładały, że produkcja ze złoża Yme ruszy w styczniu, lub lutym 2010 roku.

bEiGGybm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)