Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Enea podtrzymuje zainteresowanie ZE PAK

0
Podziel się:

Grupa Enea podtrzymuje, że jest zainteresowana Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, ale nie podjęła jednoznacznej decyzji w kwestii ewentualnego przejęcia.

Enea podtrzymuje zainteresowanie ZE PAK
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Grupa Enea podtrzymuje, że jest zainteresowana Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, ale nie podjęła jednoznacznej decyzji w kwestii ewentualnego przejęcia. Rozważa kupno kopalni. W 2011 roku może osiągnąć 1 mld zł zysku netto - powiedział Maciej Owczarek, prezes Enei

_ Nie rozmyśliliśmy się w sprawie PAK-u, ewidentnie potrzebne nam są dodatkowe źródła energii elektrycznej. Natomiast sytuacja wewnętrzna w PAK nie skłania do szybkich i jednoznacznych decyzji _ - powiedział w TVN CNBC Owczarek.

_ Potwierdzam, jesteśmy PAK-iem zainteresowani, ale nie ma jednoznacznej decyzji co do naszej obecności. Przeprowadzamy analizy wewnętrzne, skłaniamy się do podjęcia decyzji, ale tej decyzji na razie nie ma _ - dodał.

Enea w 2008 roku starała się o kupno akcji PAK należących do Elektrimu, ale obie strony nie osiągnęły wtedy porozumienia.

Owczarek poinformował, że Enea rozważa też możliwość kupna kopalni.

_ Mamy zabezpieczone dostawy węgla, na dniach będziemy finalizować umowę. Sama kopalnia jako taka nie jest nam niezbędna, ale jest istotnym elementem jako aktywo spółki. Rozważamy tę możliwość, ale nie ma decyzji _ - powiedział.

Powiedział, że w 2011 roku Enea może osiągnąć 1 mld zł zysku netto.

_ Myślę, że dobre wyniki Enei to nie jest jednorazowe wydarzenie. Trend będzie utrzymany i kwota miliarda zł (zysku netto - przyp. PAP) jest do osiągnięcia. Nie sądzę, by później niż w 2011 roku _ - powiedział Owczarek.

Dodał, że tegoroczna dywidenda może być na podobnym poziomie jak wcześniej, ale w przyszłości spółka będzie chciała więcej środków przeznaczać na inwestycje.

Na początku lutego MSP zaprosiło do negocjacji ws. kupna 50 proc. PAK i 85 proc. dwóch kopalni Adamów i Konin. Do 8 marca zainteresowanym podmiotom udostępnione będą memoranda informacyjne spółek. Termin składania pisemnych odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji upływa 15 marca o godz. 12.00.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)