Notowania

cena dolara
30.04.2015 09:10

Euro i dolar już dawno nie były tak tanie

Głównym czynnikiem zmian była środowa decyzja Fed oraz dane z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Złoty jest coraz mocniejszy. Po wczorajszej decyzji Fed, za dolara trzeba było zapłacić najmniej od stycznia tego roku. Nadal rekordowo tanie jest euro. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji zagraniczne wyjazdy będą tańsze.

Za jednego dolara płacimy dziś 3,62 zł. Tuż po wczorajszej decyzji Fed, amerykańska waluta kosztowała 3,58 zł. Negatywnie zaskoczył inwestorów również odczyt PKB za pierwszy kwartał.

Cena dolara wyrażona w złotym w tym tygodniu

- Posiedzenie FED nie przyniosło wyraźnego podtrzymania tych nastrojów, gdyż bank centralny USA założył, iż słabsze dane są przejściowe i wynikają głównie z czynników pogodowych, tym samym ewentualne podwyżki w najbliższych miesiącach w dalszym ciągu są realne - komentuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Analityk zwraca uwagę, że według informacji widocznych na wykresie trend spadkowy na parze USD/PLN może wyhamować.

Fed poinformował, że w tym roku planuje pierwszą od 2006 roku podwyżkę stóp procentowych. Nie wykluczono, że nastąpi to już podczas czerwcowego posiedzenia zaplanowanego na 16 i 17 dzień miesiąca.

- Wzmianka o podwyżce stóp procentowych to akcent studzący trochę zapędy strony liczącej na jeszcze tańszego dolara. Nie spodziewam się dalszego znaczącego umacniania złotego do dolara - komentuje Tomasz Witczak, analityk FMCM.

Euro cały czas waha się w przedziale 3,98 do 4,05 zł. Złoty umacnia się w stosunku do europejskiej waluty nieustannie od połowy stycznia tego roku. Dziś rano kosztowało 4,01 zł.

Cena euro wyrażona w złotym od lutego 2015 roku

Umacnianie złotego względem europejskie waluty sprzyjają działania Europejskiego Banku Centralnego praz postrzeganie naszej gospodarki jako stabilnej. Polski wzrost gospodarczy w tym roku może osiągnąć poziom nawet 4 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cena dolara, giełda, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz