Notowania

giełda
16.08.2017 11:10

Famur dostarczył kompleks ścianowy do Rosji w ramach umowy wartej 17,5 mln euro

Podziel się
Dodaj komentarz

Famur dostarczył kompleks ścianowy do kopalni Czertinskaja-Koksowaja w Rosji w ramach umowy z OOO MMK-Ugol, podała spółka. Wartość umowy to 17,5 mln euro.

Famur zaopatrzy rosyjskiego klienta w obudowy zmechanizowane, kombajn, przenośnik ścianowy i podścianowy z kruszarką oraz dodatkowe urządzenia. Kompleks zmechanizowany do wydobycia węgla metodą ścianową dostarczono w lipcu br. W sierpniu planowane jest uruchomienie ściany wydobywczej, podano w komunikacie.

"Podstawą strategii rozwoju Grupy Famur jest program ekspansji zagranicznej Go Global. Konsekwentnie go realizujemy, co pozwala nam na zwiększanie zaangażowania w wielu krajach świata, a także na wzrost udziału eksportu w naszych przychodach. Rosja to jeden z priorytetowych rynków dla Grupy Famur. Jest on bardzo wymagający pod względem niezawodności i wydajności dostarczanego sprzętu, a także zdolności serwisowych producentów. Famur spełnia te warunki, dzięki czemu od wielu lat nasz sprzęt znajduje uznanie rosyjskich partnerów" - powiedział prezes Famuru Mirosław Bendzera, cytowany w komunikacie.

W grudniu 2016 r. Famur podał, że jego oferta na dostawę kompleksu zmechanizowanego dla wydobycia węgla metodą kombajnową o wartości 17,5 mln euro została wybrana przez OOO "Kopalnia Czertinskaja-Koksowaja".

Kopalnia Czertinskaja-Koksowaja znajduje się w mieście Biełowo w obwodzie kemerowskim i razem z kopalnią Kostromowskaja należy do OOO ,,MMK - Ugol". W 2016 r. związane ze spółką zakłady wydobyły ok. 3,4 mln ton węgla i wytworzyły 2,8 mln ton koncentratu węglowego.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz