Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
19.06.2017 12:19

GetBack jest otwarty na akwizycje, na razie nie widzi celu przejęcia

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 19.06.2017 (ISBnews) - GetBack chce rozwijać działalność na rynku w Polsce, Rumunii oraz Hiszpanii. Spółka jest zainteresowana zwiększaniem skali biznesu poprzez akwizycje, ale obecnie nie prowadzi żadnych rozmów na ten temat, poinformował prezes Konrad Kąkolewski.

"Jeśli chodzi o akwizycje, to myślimy dzień i noc, kogo warto przejąć, ale na razie nie ma rzeczy, w które moglibyśmy zainwestować" - powiedział Kąkolewski podczas konferencji prasowej.

Prezes podkreślił, że spółka będzie koncentrować się na trzech rynkach - polskim, rumuńskim oraz hiszpańskim.

"Nie liczymy na Włochy czy Niemcy. Wydaje się, że Polska i Rumunia to jest nasz core, no i Hiszpania. Jesteśmy zdeterminowani, by dostarczać wyniki" - powiedział Kąkolewski.

Spółka podała w prezentacji, że analizuje zalety swojej dwusegmentowej struktury (zarządzanie własnym portfelem wierzytelności oraz zarządzanie portfelami funduszy zewnętrznych, które mogłyby umożliwić bardziej efektywną kosztowo ekspansję zagraniczną).

"Modelowa struktura takiego procesu mogłaby zakładać zaangażowanie globalnego inwestora i utworzenie struktury typu 'champion challenger' z wybranymi lokalnymi podmiotami aktywnymi na rynku CMS" - czytamy w prezentacji.

GetBank opublikował dziś prospekt emisyjny w związku z ofertą pierwotną akcji (IPO). Spółka chce pozyskać z emisji ok. 400-500 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na nabywanie portfeli wierzytelności na własny rachunek zarówno w Polsce, jak i za granicą. Spółka zakłada także ewentualne akwizycje podmiotów prowadzących działalność podobną lub komplementarną do działalność GetBack (w przypadku pojawienia się atrakcyjnych okazji w ciągu do 12 miesięcy od daty otrzymania środków z emisji).

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz