Notowania

indeks nikkei
19.02.2015 08:18

Giełda w Japonii najwyżej od 15 lat

Nieobecni na rynku są dziś Chińczycy ze względu na obchodzone tam święto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Indeks Nikkei225 zakończył czwartkową sesję niespełna 0,5 procent na plusie. Tym samym znajduje się on najwyżej od połowy 2000 roku.

Wzrost na giełdzie w Tokio to efekt wysokiej dynamiki przyrostu wartości japońskiego eksportu. Jak podało dziś Ministerstwo Finansów Japonii, w styczniu wzrósł on o 17 procent rok do roku. Jest to znacznie większa wartość od prognoz (11,9 procent rok do roku) oraz poprzedniego odczytu (12,9 procent rok do roku). Według najnowszych danych, w japońskiej gospodarce spada import. W styczniu rok do roku był on 9 procent na minusie (prognoza -4,8 procent).

Notowania indeksu Nikkei225 od początku roku

Dziś poznaliśmy miesięczny raport BoJ. Warto przypomnieć, że we wtorek Bank Japonii poinformował po swoim posiedzeniu, że polityka monetarna nie zmieni się. Zatem nadal baza monetarna będzie zwiększana o 80 bilionów jenów rocznie. Realizacja tego założenia przewidziana jest poprzez skup rządowych obligacji i ryzykownych aktywów. Bank centralny ostrzegł również przed słabnącą konsumpcją prywatną.

Lekko w górę piął się Hang Seng. Nieobecni na rynku są dziś Chińczycy ze względu na obchodzone tam święto - Nowy Rok Księżycowy.

Tagi: indeks nikkei, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz