Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełda zawiesza obrót akcjami spółek z Chin i Ukrainy

0
Podziel się:

Decyzja wejdzie w życie z dniem 6 sierpnia.

Giełda zawiesza obrót akcjami spółek z Chin i Ukrainy
(Mariusz Grzelak/Reporter)

Giełda zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami Westa ISIC, Sadovaya Group, JJ Auto, Fenghua Soletech. Handel ich akcjami będzie wstrzymany do momentu, aż spółki opublikują raport roczny za 2014 rok. Decyzja wejdzie w życie z dniem 6 sierpnia.

Dokładniej mówiąc obrót papierami tych czterech spółek na GPW będzie zawieszony do końca dnia sesyjnego następującego po dniu, w którym spółki przekażą do publicznej wiadomości raport roczny za rok obrotowy 2014.

Westa ISIC to producent akumulatorów. Jego aktywa produkcyjne zlokalizowane są na Ukrainie. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 roku.

Mimo że zarejestrowana jest w Luksemburgu, to także Sadovaya Group SA należy do spółek siedzibą na Ukrainie. Jest to jedna z czołowych prywatnych spółek surowcowych w tym kraju. Działająca w regionie Donbasu Grupa jest właścicielem i operatorem dwóch podziemnych kompleksów wydobywczych działających w pełnym cyklu oraz szesnastu hałd pogórniczych i zbiorników odpadów poflotacyjnych.

JJ Auto to spółka prawa niemieckiego, posiadająca 100 procent udziału w kapitale Jian Jiang Internetional Limited i działająca zgodnie z prawem Hong Kongu. Pełni funkcję pośredniej spółki holdingowej oraz prowadzi działalność handlową. Posiada także pełne udziały w Quanzhou Minke Trading Co., która kontroluje 100 procent spółki produkcyjnej prawa chińskiego Quanzhou Jianjiang Automobile Fittings Co. Ltd.

Z kolei Fenghua to jeden z największych producentów podeszew do obuwia sportowego i rekreacyjnego w Chinach. Spółka produkuje ponad 40 mln par podeszw, z czego większość oparta jest na własnych projektach. Bazę klientów Fenghua tworzą wiodący krajowi i światowi producenci obuwia sportowego. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w listopadzie 2014 roku. Akcje Fenghua są także notowane na giełdzie we Frankfurcie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)