Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Knitter
|

Giełda w dół. Frank powyżej 3 złotych

0
Podziel się

WiG 20 stracił ponad 3 proc., bo inwestorzy realizują zyski.

Giełda w dół. Frank powyżej 3 złotych
(Yong hian Lim/Dreamstime.com)
bDzpqGgl

aktualizacja 16:52

Koniec tygodnia przyniósł wyraźną korektę ostatnich sporych wzrostów na GPW. WIG 20 stracił ponad 3 proc., a WiG 2,26 procent.

Pod kreską znalazły się niedawne motory wzrostów z indeksu WIG20. Najgorzej z korektą poradził sobie KGHM, któremu dodatkowo nie sprzyja również wycena miedzi na światowych rynkach. Przy obrocie na poziomie ponad 277 mln zł akcje koncernu miedziowego straciły na wartości niemal 8 procent.

bDzpqGgn

Złoty traci na wartości

Silne spadki na GPW przełożyły się na wyraźne osłabienie złotego. Traci on do wszystkich głównych walut. Za franka szwajcarskiego ponownie trzeba płacić ponad 3 zł.

Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie spowodowało ucieczkę inwestorów z rynków akcji. Zyskał na tym dolar, który już od rana silnie się umacnia do europejskich walut. Niestety negatywnie wpływa to również na złotego.

bDzpqGgt

Na rynku międzybankowym do silnego osłabienia doszło po południu. Za jedno euro inwestorzy o godzinie 16:52 płacili 4,64 zł, za dolara 3,49 zł, a za franka szwajcarskiego 3,05 złotych. Traci również forint i korona czeska.

RAPORTY MONEY.PL O KREDYTACH WALUTOWYCH
*Frank zaciska kredytową pętlę * Szwajcarska waluta najdroższa w historii. Raty kredytów we franku w ciągu miesiąca urosły o 10 proc.
*Sprawdź, które banki nie reagują na obniżki stóp w Szwajcarii * Szwajcarski Bank Centralny obniżył stopy procentowe do 0,25 procent.
*Kredyty pod lupą. KNF ujęła się za kredytobiorcami * Komisja Nadzoru Finansowego skrytykowała banki za chęć renegocjacji kredytów.
*Złoty traci, ale o kredyt walutowy bądź spokojny * Money.pl policzył, kiedy kredyt we frankach przestanie się opłacać.

Dla spłacających kredyty we frankach szwajcarskich nie jest to dobra informacja. Ponowne przebicie poziomu 3 zł oznacza, że w poniedziałek NBP przedstawi znacznie wyższy kurs niż dzisiaj. Nowy tydzień może jednak przynieść odwrócenie trendu i ponowne umocnienia złotego.

bDzpqGgu
bDzpqGgO
KOMENTARZE
(0)