Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełdy w Azji: Chiny zwiększają tempo. Teraz to usługi stanowią o ich sile

3
Podziel się:

W ciągu siedmiu ostatnich sesji giełdowych w Chinach akcje rosły sześć razy, przy czym reakcja na Brexit była tylko kosmetyczna w porównaniu z innymi rynkami. We wtorek ceny wzrosły nieznacznie, a nastroje poprawiły dane z sektora usług.

Giełdy w Azji: Chiny zwiększają tempo. Teraz to usługi stanowią o ich sile
(pixabay/domena publiczna)
bEEcysbV

Sektor usług w Chinach nabiera tempa. Wskaźnik koniunktury PMI wg Caixin, mierzony na podstawie opinii szefów działów logistyki wzrósł w czerwcowym wydaniu do 52,7 pkt. i był najwyższy od lipca ubiegłego roku.

W piątek podano PMI wg Caixin dla przemysłu i te wyglądały dużo gorzej - 48,6 pkt. to najniżej od lutego. To pokazuje w jakim kierunku ewoluuje druga największa gospodarka świata - już mniej zależy od produkcji, ale w większym stopniu rozwija się rynek wewnętrzny.

bEEcysbX

We wtorek indeks największych spółek z giełd w Szanghaju i Shenzhen CSI300 wzrósł o 0,1 proc. do poziomu 3207,38 pkt. a Shanghai Composite o 0,6 proc. do 3007,11 pkt. W tym drugim przypadku to pierwszy raz od 19 kwietnia, gdy indeks przekroczył 3 tysiące punktów.

Najbardziej zyskiwały akcje spółek związanych z sektorem konsumpcyjnym - wzrosły o 0,7 proc., spadały akcje sektora bankowego i opieki zdrowotnej.

Analitycy wskazują, że ogólna koniunktura jest pozytywna, a napędza ją wysoka płynność w systemie i oczekiwania, że władze wprowadzą kolejne kroki dla stymulowania gospodarki.

Tymczasem w drugiej gospodarce Azji, czyli na giełdzie w Tokio akcje traciły 0,7 proc. (Nikkei225)
w korekcie wcześniejszych sześciu dni na plusie, gdy zyskały 5,5 proc. Inwestorów zaniepokoił wzrost kursu jena oraz złe notowania europejskich banków.

bEEcyscd

Notowania dzienne w Szanghaju i Tokio

bEEcyscy
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
WIEDZĄCY
5 lata temu
POwiem krótko: BULLSHIT..........zadłużenie gospodarki chin to ponad 220%, nadpodaż na rynku nieruchomości(niektórzy twierdzą, że to ponad 65mln.!!! mieszkań), spadek inflacji r/r, spadek produkcji przemysłowej i jeszcze kilka innych wskaźników i czynników, które mówia coś zupełnie przeciwnego niż "eksperci" wp
dras
5 lata temu
Chiński smok.
Wiesław Pilch
5 lata temu
Dlaczego ten analityk od siedmiu boleści DEZINFORMUJE? Przecież Caixin- koncern medialny z Szanghaju- TYLKO podaje te dane do wiadomości! Natomiast zbiera i oblicza dane Markit Ekonomics. Od zawsze! Więcej w Chińskim Kanale Informacyjnym na You Tube.
bEEcyscz