Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Global City Holdings zniknie z giełdy we wrześniu. Jest ważny warunek

0
Podziel się:

Spółka musi dziś ogłosić wezwanie na pozostające w obrocie akcje.

Global City Holdings zniknie z giełdy we wrześniu. Jest ważny warunek
(Cinema City)
bEKfAZYl

GPW postanowiła wykluczyć akcje Global City Holdings z obrotu z upływem dnia 28 września. Spółka skupi pozostałe w obrocie akcje.

Aktualizacja, godz. 9.55

Global City Holdings ogłosiło właśnie ofertę kupna nie więcej niż 130351 akcji własnych po cenie 47,7 zł za sztukę, podała spółka. Spółka będzie nabywać akcje w terminie 15-23 września 2015 r.

bEKfAZYn

Ogłoszenie wykupu było warunkiem postawionym przez GPW.

"Wykluczenie z obrotu (...) następuje pod warunkiem ogłoszenia przez spółkę Global City Holdings N.V. skupu akcji własnych oraz złożenia na giełdzie, za pośrednictwem członka giełdy Ipopema Securities S.A., najpóźniej na sesji giełdowej w dniu 15 września 2015 r. zlecenia kupna 130 351 akcji tej spółki, po cenie, po jakiej akcje spółki były nabywane na podstawie wezwania ogłoszonego przez Global City Holdings N.V. w dniu 9 czerwca 2015 r." - czytamy w uchwale giełdy.

Jak dodają władze giełdy, wartość tego zlecenia kupna powinna zostać określona na okres do 23 września. W lipcu Global City Holdings nabyło w wyniku wezwania 20 639 017 akcji własnych, stanowiących 42,27 procent efektywnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Spółka zapowiadała wcześniej, że niezwłocznie po zakończeniu oferty skupu akcji własnych zamierza doprowadzić do wykluczenia swoich akcji z obrotu na GPW.

bEKfAZYt

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie, zajmującej pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7 procent. Sieć posiada 201 kin i 1 852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

bEKfAZYO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)