Notowania

finanse
28.04.2017 13:21

GPW: Szanse na debiut pierwszej białoruskiej spółki w tym roku 'stosunkowo duże'

Podziel się
Dodaj komentarz

Szanse na debiut pierwszej spółki z Białorusi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jeszcze w tym roku są stosunkowo duże, ocenia wiceprezes Michał Cieciórski.

"Jest jedna spółka z Białorusi, która jest na etapie przygotowywania prospektu. Szanse na ten debiut, pierwszej spółki z Białorusi, w tym roku, po spełnieniu wszystkich regulacyjnych wymagań, są stosunkowo duże" - powiedział Cieciórski podczas konferencji prasowej.

W końcu lutego br. ówczesna prezes GPW Małgorzata Zaleska mówiła, że giełda oczekuje debiutów pierwszych spółek z Białorusi na GPW już w tym roku po tym, jak podpisała porozumienia z partnerami na Białorusi. W rozmowie z ISBnews wyjaśniała, że chodzi o "duże, atrakcyjne" spółki z Białorusi i obecnie trwa proces przygotowywania prospektów i wymiana doświadczeń. Według jej słów, obok państwowych firm z Białorusi na GPW potencjalnie mogą trafić także prywatne, w tym z sektora IT.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz