Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

GPW sięgnęła dna

0
Podziel się:

WIG20 stracił dziś 3,8 procent. Podobnie jak WIG, ustanowił nowe dno.

GPW sięgnęła dna
(PAP/Tomasz Gzell)

Ostatnia aktualizacja: 16:35

*WIG20 stracił dziś 3,8 procent. Ustanowił nowe dno. Poprzedni najniższy poziom bessy osiągnął całkiem niedawno, bo na początku lutego. *

Spadki od samego początku dominowały w Warszawie. WIG20 cały czas tracił, przebijając w czasie dnia najniższy poziom bessy intraday (1439 punktów). Ostatecznie spadek wyniósł 3,8 proc., i indeks zamknął się przy 1435 punktach. To oznacza, że dziś ustanowiliśmy nowe dno bessy.

Tak samo zachował się dziś WIG, który zatrzymując się na poziomie 22 789 pkt. znalazł się najniżej od listopada 2003 roku.

Jeszcze mocniej spadały dziś kontrakty terminowe na ten indeks, bo o prawie 4,34 procent. Byliśmy dziś najsłabszym parkietem w Europie. Podobne spadki jak w Polsce nastąpiły w Czechach, gdzie indeks PX stracił 3,41 procent.

Tak wyraźnego spadku nie było widać przed południem na indeksachmałych i średnich spółek, które traciły o połowę mniej. W drugiej części sesji także i w tym segmencie inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje.

Wraz z naszą giełdą spadały także pozostałe z naszego regionu: Rosja (-2,39 proc.), Węgry (-2,69 proc.) czy Czechy (-3,44proc.). Spadki na w zachodniej Europie są już o wiele mniejsze.

_ Pecha _ ma także nasza waluta. Rekordowo drogi był dziś frank szwajcarski, za którego płacono nawet 3,22 złotych. Dolar kosztował 3,75 złotych.

Inwestorzy wciąż upatrzyli sobie nasz rynek finansowy jako dobre pole manewru do spekulacji. Wyprzedawali zarówno nasze akcje jak i złotego.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)