Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW zakończyła sesję na czerwono

0
Podziel się:

Decyzja banków centralnych na chwilę poprawiła nastroje. Koniec sesji przyniósł kontynuację spadków.

GPW zakończyła sesję na czerwono
(PAP/Paweł Supernak)

*Dzień na GPW rozpoczął się od masowej wyprzedaży akcji przez rodzimych inwestorów. Po decyzji o stopach procentowych indeksy wzrosły, aby ponownie spaść. *

Ostatnia aktualizacja: 16:32

Spadki zostały zatrzymane głównie za sprawą decyzji banków centralnych, które obniżyły w tym samym czasie główne stopy procentowe. Redukcja kosztu pieniądza spowodowała, że inwestorzy przystąpili do zakupów. Nie trwało to jednak zbyt długo. Po godzinie 14:30 indeksy w Polsce i na świecie ponownie zaczęły spadać w dół.

W USA sesje rozpoczęły od wzrostów. Sytuacja ta pozwoliła na ponowne odbicie krajowym indeksom. Pod koniec sesji nie udało się jednak inwestorom utrzymać nad kreską i ponownie pojawił się na tablicy notowań czerwony kolor. W USA po godzinie 16:00 naszego czasu główne indeksy znalazły się poniżej otwarcia.

Sytuacja na rynkach finansowych jest bardzo niepewna. W tej chwili bardziej rządzą emocje niż rozsądek. Decyzja banków centralnych została odebrana jako gest rozpaczy. Rynek najwyraźniej oczekiwał na coś więcej, ale niestety w tym dniu się już nie do czekał. GPW w Warszawie na tle światowych parkietów wygląda przyzwoicie, choć daleko mu do ewentualnej stabilizacji.

O godzinie 16:30 indeks WIG20 notowany był na poziomie 2158 punktów co oznacza spadek o 1,29 proc. WIG tracił 1,53 proc. Indeksy małych i średnich spółek znacznie odrobiły straty z początku sesji. Nie udało im się jednak zakończyć notowania na plusie.

Fatalny początek

Na otwarciu indeks największych spółek WIG20 stracił 4,12 proc. osiągając poziom 2096,7 pkt, szerszy wskaźnik WIG spadł o 3,86 proc., a indeks średnich spółek mWIG40 zniżkował aż o 4,9 proc. Później indeksy traciły jeszcze więcej i GPW otarła się o panikę.

Po tym, co się wydarzyło na nowojorskiej giełdzie spadki w Warszawie były nieuniknione. Kilkuprocentowe straty notowane są dziś na wszystkich europejskich parkietach. Na zakończonej już sesji na tokijskiej giełdziezanotowano największy spadek od 1987 roku.

| Dowiedz się więcej o kryzysie na rynkach |
| --- |

ZMASOWANA AKCJA BANKÓW CENTRALNYCH: **

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)