Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Groclin: Działalność projektowo-inżynierska da 30-40% przychodów za 2 lata

0
Podziel się:
Groclin: Działalność projektowo-inżynierska da 30-40% przychodów za 2 lata
bEEAYhVh

Groclin spodziewa się, że działalność projektowo-inżynierska będzie odpowiadać za 30-40% przychodów w ciągu 2 lat wobec ok. 15% obecnie. Wzrost tego biznesu zapewni rozwój organiczny zakupionej w tym roku CADM Automotive i ewentualne akwizycje, poinformował ISBnews prezes Andre Gerstner.

"Spodziewamy się, że działalność inżynieryjna będzie dawać za ok. 2 lata 30-40% przychodów wobec ok. 15% obecnie. Odbędzie się to zarówno na drodze organicznego wzrostu, jak i planowanych akwizycji. Działalność projektowo-inżynierska pozwala wypracować bardzo wysokie marże" - powiedział Gerstner w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że zarząd jest zadowolony z akwizycji krakowskiego inżynierskiego biura projektowego CADM, które szybko zintegrowało się w ramach grupy.

bEEAYhVj

"Obecnie rozglądamy się za kolejną akwizycją spółki podobnej do CADM. W planach jest pozyskanie podmiotu zagranicznego, najlepiej w Niemczech. Chcemy być blisko naszych odbiorców i celem jest przede wszystkim wykorzystanie relacji z klientami, które nabywana spółka już będzie posiadać. Do tego uzyskamy rozszerzenie kompetencji i zwiększenie mocy produkcyjnych, bo przecież CADM też ma już swoich klientów i ciągle rośnie, w tempie 30% r/r" - dodał.

Ewentualne nabycie spółki w Niemczech nie byłoby jedyną akwizycją Groclinu. Spółka chce też kupić mały polski podmiot działający w branży druku 3D.

"To mała spółka w Polsce, prototypownia w technologii druku 3D. To start-up z dobrą technologią i przychodami rzędu 5-6 mln zł. Jej nabycie pozwoli nam na zamknięcie pewnej luki w ofercie, bo będziemy mogli zaproponować klientom prototypy 3D printing" - wyjaśnił Gerstner.

W kwietniu br. Groclin poinformował, że kupuje docelowo 100% udziałów inżynierskiego biura projektowego CADM Automotive. Wartość całej transakcji za nie mniej niż 20 mln zł. Grodziska spółka zapowiedziała, że po połączeniu chce się rozwijać przynajmniej dwucyfrowo rok do roku. Prezes podkreślił wtedy, że dzięki współpracy z CADM Groclin wejdzie w nowe obszary działalności i zaoferuje klientom kompleksową ofertę, łącznie z R&D. Znacząco zwiększy i urozmaici ofertę produktową, o m.in. elementy wnętrza samochodu, np. kokpity czy futryny do drzwi.

bEEAYhVp

Na początku lipca ub.r. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu został biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r. W 2015 r. miała 215 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

bEEAYhVK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)