Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
29.06.2018 14:23

Grupa Azoty: Kowenanty dopuszczają dług netto/EBITDA do 3,5x w l. 2021-2022

Warszawa, 29.06.2018 (ISBnews) - Zgodnie z podpisanymi z bankami kowenantami, wskaźnik dług netto do EBITDA Grupy Azoty nie powinien przekroczyć 3x, a w latach 2021-2022 może wzrosnąć do maksymalnie 3,5x, poinformował wiceprezes Paweł Łapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W bankach mamy określony limit długu netto do EBITDA na 3x z wyjątkiem dwóch lat: 2021 i 2022, kiedy jest on określony na 3,5x.Wszystkie umowy są ujednorodnione i wszystkie mają te same założenia" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej

Dodał, że dług projektu Polimery Police nie jest liczony do wskaźników.

"Ten projekt jest samodzielny i się broni, jest bezpieczny" - powiedział wiceprezes.

Dodał też, że w obecnej strukturze finansowania "są zaszyte pewne bufory na projekty akwizycyjne".

Grupa Azoty podkreśliła w komunikacie, że podpisanie dziś z konsorcjum banków umów zwiększających kredyt do 3 mld zł oznacza, że finansowo zabezpieczyła program inwestycyjny do 2026 r.

Nowa umowa kredytowa jest odnowieniem i zwiększeniem kwoty kredytu z umowy sprzed 3 lat. Konsorcjum banków, które udzieliły kredytu składa się z PKO Banku Polskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Banku Zachodniego WBK oraz ING Banku Śląskiego.

Podpisana dziś umowa to część pakietu finansowania długoterminowego, służącego finansowaniu ogólnych potrzeb korporacyjnych, w tym strategii i programu inwestycyjnego Grupy Azoty. 25 stycznia 2018 roku Grupa Azoty zawarła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym długoterminową umowę kredytu w kwocie 145 mln euro, przypomniały Azoty.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz