Notowania

rynek spożywczy
16.08.2017 10:59

Grupa IMC podczas żniw pszenicy ozimej uzyskała wydajność 5,7 t/ha

Podziel się
Dodaj komentarz

IMC zakończyła zbiory pszenicy ozimej, podczas których udało się uzyskać wydajność na poziomie 5,7 t/ha, uwzględniając wagę przed osuszeniem, poinformowała spółka. IMC osiągnęła rekordową wydajność pomimo gorszych warunków atmosferycznych i niższej średniej ogólnokrajowej niż przed rokiem, podano również.

"Pomimo skomplikowanych warunków atmosferycznych panujących w czasie zasiewu pszenicy ozimej jesienią 2016 roku oraz w ciągu całego okresu wegetacji, jak i podczas dojrzewania ziaren, zespołowi ds. produkcji IMC udało się uzyskać bardzo dobry wynik. Za wysokim poziomem wydajności stała głównie intensyfikacja technologii produkcji, a w szczególności: wybór wysokowydajnych gatunków zagranicznych selekcji ziaren, wzmocnienie systemów nawożenia i ochrony roślin " - powiedział dyrektor operacyjny Aleksander Werżichowskij, cytowany w komunikacie.

W obecnym sezonie IMC z powierzchni 13,7 tys. ha. zebrano 78,1 tys. ton pszenicy ozimej. Wydajność przed osuszeniem osiągnęła 5,7 t/ha czyli o 19% więcej niż przed rokiem. Według danych z 11 sierpnia średnia wydajność tej uprawy na Ukrainie wyniosła 4,14 t/ha vs. 4,26 t/ha w 2016 r.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz