Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa TU Europa zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto w I półr.

0
Podziel się:
Grupa TU Europa zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto w I półr.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wypracowała blisko 44 mln zł zysku i zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto (wg PSR), podał ubezpieczyciel.

W I półroczu 2016 r. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wypracowało 176 mln zł składki przypisanej brutto (wg MSR i PSR) oraz osiągnęło 35 mln zł zysku, tj. o 15% więcej niż w analogicznym okresie ub.r. (wynik netto bez uwzględnienia otrzymanej dywidendy), podano w komunikacie.

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa zwiększyło sprzedaż o 60%, uzyskując 606 mln zł składki wg PSR (i odpowiednio 527 mln zł wg MSR). Wynik finansowy netto spółki wyniósł 9 mln zł.

"Lata doświadczeń w bancassurance sprawiają, że wiemy jak omijać rafy i płynąć do przodu mimo zawirowań na tym rynku. Współpraca dystrybucyjna z bankami pozostaje naszym najważniejszym biznesem. Jednocześnie systematycznie budujemy drugi filar, tworząc ofertę dla partnerów pozabankowych oraz produkty, które klienci kupują samodzielnie na naszej stronie internetowej i za pośrednictwem porównywarek. Internet przestał być tylko źródłem informacji o ubezpieczeniach, a staje się efektywnym narzędziem dystrybucji" - powiedział wiceprezes grupy Marat Nevretdinov, cytowany w komunikacie.

W I półroczu spółka majątkowa zwiększyła sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do kredytów hipotecznych. Wzrostowi temu sprzyja ożywienie na rynku kredytów, wynikające z wdrażania programów rządowych, jak np. Mieszkanie dla Młodych, czytamy dalej w komunikacie.

TU Europa rozwija ponadto ofertę produktów komplementarnych do oferty leasingowej, skierowanych do sektora MŚP, a także kontynuuje sprzedaż przedłużonych gwarancji na sprzęt zakupiony w sieciach RTV i AGD oraz ubezpieczenia wyświetlaczy smartfonów i tabletów dla klientów sieci komórkowych. Spółka rozszerzyła sieć sprzedaży ubezpieczeń turystycznych i wprowadziła ubezpieczenie ochrony tożsamości, zabezpieczające interesy prawne osób, których dane osobowe mogą zostać wykorzystane w nielegalny sposób.

TU na Życie Europa rozwija dystrybucję w segmencie ubezpieczeń na życie w UFK. Ich sprzedaż w stosunku do I półrocza ub.r. wzrosła aż 2,5-krotnie, podano także.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa jest częścią Talanx International i Meiji Yasuda, jednych z największych firm na globalnym rynku ubezpieczeniowym. Tworzą ją Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa, ukraińskie spółki Europa.ua oraz Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie. Grupa Europa specjalizuje się w bancassurance - ubezpieczeniach sprzedawanych w powiązaniu z ofertą bankową. Ściśle współpracuje z sektorem finansowym w Polsce, w tym z wiodącymi bankami oraz dużą grupą pośredników finansowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)