Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę, zatrudni w niej min. 107 osób

0
Podziel się
Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę, zatrudni w niej min. 107 osób
bEgvSdPF

Grupa Tubądzin otrzymała czwarte zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE), na mocy którego zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy co najmniej 107 miejsc pracy w Sieradzu, podała strefa. Nowa linia produkcyjna płytek ceramicznych może ruszyć za ok. rok.

"W związku z budową nowego zakładu produkcyjnego grupa Tubądzin zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości przekraczającej 135 mln zł (do połowy 2019 r.), zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do końca 2022 r. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą - budowa nowej fabryki ma się rozpocząć w styczniu. Linia produkcyjna miałaby ruszyć w październiku przyszłego roku" - czytamy w komunikacie.

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Ceramika Tubądzin III sp. z o.o. sp. k. - wchodząca w skład grupy Tubądzin - została utworzona we wrześniu 2015 r. w celu zrealizowania nowego projektu inwestycyjnego: budowy nowoczesnego zakładu produkcji płytek ceramicznych, w tym płytek podłogowych i fasadowych wytwarzanych w dużych i bardzo dużych formatach. Zgodnie z przyjętą strategią grupy Tubądzin, efektem realizowanej inwestycji będzie poszerzenie jej oferty o kolejne kolekcje produktów charakteryzujących się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi i atrakcyjnym wzornictwem, podano również.

bEgvSdQi
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)