Notowania

budownictwo
19.04.2016 10:27

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu w 23 z 34 działów przemysłu

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w marcu 2016 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się w marcu o 0,5% r/r (wobec oczekiwanego wzrostu o 3,5%). Produkcja przedsiębiorstw budowlanych spadła o 15,8% r/r (oczekiwano spadku o 9%).

"W stosunku do marca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego - o 18,3%, mebli - o 7,4%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych, poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji - po 7,3%, w produkcji wyrobów tekstylnych - o 7,0%, wyrobów z metali - o 4,3%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 4,2%, urządzeń elektrycznych - o 3,8%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku, wystąpił w 11 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 14,5% (wobec wzrostu o 13,3% przed rokiem), w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń - o 8,9%, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 6,1%, w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 5,3% oraz maszyn i urządzeń - o 2,3%, podał też GUS.

"W stosunku do marca ub. roku spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 21,9%, w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 15,7%, a w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków -

o 10,8%" - czytamy dalej.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz