Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
10.06.2016 09:51

Haitong Bank obniżył rekomendację Capital Park do 'neutralnie', wycena 6,83 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Banku obniżyli rekomendację dla Capital Park do "neutralnie" z "kupuj" oraz podnieśli cenę docelową o 0,7% do 6,83 zł, wynika z raportu datowanego na 9 czerwca.

We piątek na otwarciu za akcję spółki na GPW płacono 6,49 zł.

"Rekomendacja została zaktualizowana w następstwie wzrostu ceny akcji (o 17% w ciągu ostatnich 4 miesięcy, 13% powyżej indeksu WIG). Oczekujemy, że czysty zysk EBIT spółki będzie nadal systematycznie rósł w ciągu najbliższych trzech lat. Jednak według naszych prognoz w tym roku zysk netto odnotuje widoczny spadek r/r (ze względu na prognozowany spadek wyniku z aktualizacji wyceny portfela nieruchomości), przed powrotem na ścieżkę wzrostu w latach 2017-2018" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Jednocześnie, mimo iż Haitong przewiduje, że w okresie 2015-2018 wartość aktywów netto Capital Park będzie rosnąć ze średnioroczną stopą wzrostu CAGR 4,1%, nie wygląda to imponująco w porównaniu ze spółkami porównywalnymi. Firma podtrzymuje swoje plany zbycia projektów Eurocentrum, jak również Royal Wilanów. Znaczną część środków uwolnionych dzięki tym potencjalnym transakcjom (szacowanych przez Haitong na ok. 435 mln zł, przy sprzedaży 85% udziałów w obydwu aktywach po cenie zbliżonej do ich obecnej wartości księgowej) planuje przeznaczyć na dywidendę lub skup akcji własnych. Analitycy uważają jednak, że taki scenariusz został już w dużym stopniu uwzględniony w wycenie przez rynek. Co więcej, obecnie trudno jest spekulować na temat terminów i ostatecznego wyniku planowanych sprzedaży, podano również.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz