Notowania

Przejdź na
budownictwo
16.02.2016 13:24

Haitong Bank obniżył wycenę Ronsona do 1,57 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Banku obniżyli cenę docelową akcji Ronson do 1,57 zł z 1,71 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 15 lutego.

Kurs akcji Ronson we wtorek około godziny 13.00 wynosił 1,28 zł i nie zmienił się od wczorajszego zamknięcia.

"Cena docelowa akcji została obniżona ze względu na zastosowanie bardziej konserwatywnych założeń analityków dotyczących cen mieszkań na okres 2016-2017. Haitong uważa, że Ronson ma potencjał aby utrzymać wielkość swojej przedsprzedaży w 2016 na poziomie zbliżonym do rekordowej wysokości z zeszłego roku, po czym łagodna korekta nastąpi dopiero w 2017, podobnie jak w przypadku reszty ocenianych spółek z branży" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Analitycy spodziewają się, że silny bilans i prognozowaną poprawę operacyjnych przepływów pieniężnych w najbliższych kwartałach, spowoduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat Ronson będzie w stanie wypłacać relatywnie wysokie dywidendy. Zauważyli również, że ryzyko nadwyżki akcji ze strony głównych akcjonariuszy spółki jest w znacznej mierze zmniejszone.

"Przy wskaźniku P/BV na 2016 wynoszącym 0.73x Ronson jest notowany ze znacznym dyskontem względem spółek porównywalnych" - podsumowano w raporcie.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz