Notowania

transport
08.06.2017 09:59

Haitong Bank podniósł wycenę PKP Cargo do 70,45 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Bank podtrzymali rekomendację "kupuj" dla PKP Cargo i jednocześnie podnieśli cenę docelową akcji do 70,45 zł z 53,8 zł, wynika z raportu datowanego na 7 czerwca br..

W czwartek ok. godziny 9.45 kurs akcji wynosił 63,35 zł po spadku o 0,66%, od ostatniego zamknięcia.

"Haitong Bank w raporcie z 7 czerwca podtrzymuje rekomendację 'kupuj' dla PKP Cargo i podnosi cenę docelową akcji do 70,45 zł, co oznacza 12-procentowy potencjał wzrostowy. Rekomendacja została utrzymana, mimo ostatniego wzrostu kursu spółki (34% od początku roku, 19% powyżej indeksu mWIG40). Wyższa o 31% cena docelowa jest wynikiem podwyższenia prognoz analityków dotyczących zysków PKP Cargo w kolejnych latach" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Jednocześnie analitycy nadal oczekują, że PKP Cargo w perspektywie krótko- i średnioterminowej nie powinno mieć żadnych poważniejszych problemów z płynnością, pomimo znaczących wydatków kapitałowych związanych z remontowaniem taboru, podano także.

"Analitycy Haitong Bank prognozują również, że od 2018 r. spółka powinna powrócić do wypłaty dywidendy. Dodatkowo, przy wskaźniku EV/EBITDA w 2017 r. na poziomie 5,2-krotności, PKP Cargo wciąż jest wyceniane ze znacznym dyskontem w porównaniu do europejskich konkurentów. Większy niż zakładany wzrost płac stanowi jedno z kluczowych zagrożeń w perspektywie krótko- i średnioterminowej"- podsumowano.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz