Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Haitong Bank rozpoczął rekomendowanie R22 od 'kupuj' i wyceny 27,3 zł

0
Podziel się:

Analitycy Haitong Bank rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla R22 od zalecenia "kupuj" z ceną docelową akcji 27,3 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

Haitong Bank rozpoczął rekomendowanie R22 od 'kupuj' i wyceny 27,3 zł

W piątek akcje spółki zamknęły notowania na poziomie 19,4 zł.

"Zdaniem analityków Haitong Bank, atrakcyjność modelu biznesowego R22 polega na tym, że takie segmenty, jak hosting i omnichannel rosną organicznie za sprawą cyfryzacji światowej gospodarki. Gdzie internet jest coraz bardziej wykorzystywany jako narzędzie rozrywki, komunikacji masowej, promocji biznesu, handlu itd. Dodatkowo większość sprzedaży usług hostingowych i omnichannel jest generowana automatycznie w modelu SaaS opartym na opłatach subskrypcyjnych, dzięki czemu one są skalowalne i nie wymagają angażowania dużego kapitału obrotowego. Z kolei segment telekomunikacyjny, który nie notuje wzrostu organicznego spółki, jest wysoce rentowny (marża EBITDA przekraczająca 40%) i stanowi dla R22 ,,dojną krowę". Dzięki temu R22 ma duży kapitał na finansowanie obszarów rozwojowych - H88 i Vercom" - czytamy w komunikacie.

Abstrahując od wzrostu organicznego, R22 jest także aktywny na rynku fuzji i przejęć. Spółka planuje dalszą konsolidację zarówno w segmencie hostingu, jak i komunikacji omnichannel. Analitycy Haitong Bank odbierają to pozytywnie, ponieważ dzięki skalowalnemu modelowi biznesowemu firmy, akwizycje kreują dodatkową wartość jeżeli chodzi o sprzedaż (wzrost ARPU), jak i synergie kosztowe (optymalizacja kosztów stałych), podsumowano.

R22 jest spółką holdingową zaangażowaną w trzy segmenty IT/technologii: H88 (hosting), Vercom (omnichannel) oraz Oxylion (telefonia stacjonarna).

media
telekomunikacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)