Notowania

home broker
06.10.2010 15:06

Home Broker może trafić na GPW

Home Broker - pośrednik nieruchomości, którego głównym udziałowcem jest Leszek Czarnecki - chce w tym roku osiągnąć prawie 6 mln zł zysku netto i 12 mln zł zysku w 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Home Broker - pośrednik nieruchomości, którego głównym udziałowcem jest Leszek Czarnecki - chce w tym roku osiągnąć prawie 6 mln zł zysku netto i 12 mln zł zysku w 2011 r. Celem jest także zwiększenie udziałów w rynku do 10% na koniec 2012 r. wobec ok. 3% obecnie, poinformowali przedstawiciele spółki w środę.

_ Chcemy w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnąć 10% rynku. Planujemy, że co 10 transakcja na rynku będzie przeprowadzona przez Home Broker _ - powiedział prezes Damian Milibrand na konferencji prasowej. Dodał, że cel ten spółka zamierza osiągnąć m.in. poprzez wejście do mniejszych miast, poniżej 100 tys. mieszkańców.

Na koniec września udział Home Broker w rynku sięgał 2-3%.

_ Szacujemy, że po trzecim kwartale ten udział będzie sięgał 3%, a w czwartym ten wynik się podwoi _- powiedział Leszek Czarnecki, do którego należy 67% akcji spółki.

Liczba transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych, w której pośredniczył Home Broker wyniosła 600 we wrześniu wobec 210 w grudniu 2009 r.

W trzech pierwszych kwartałach tego roku za pośrednictwem Home Broker zostało zawartych 5 tys. transakcji wobec 2,7 tys. w I półroczu.

Liczba placówek pośrednika wzrosła obecnie do 37, tj. o 16 w porównaniu ze styczniem, do czego przyczyniło się m.in. przejęcie spółki Finamo w I kwartale, a do końca tego roku ma wzrosnąć o 10 kolejnych. Liczba doradców ma wzrosnąć do 900 na koniec roku wobec 690 osób obecnie.

_ W tym roku planujemy osiągnąć prawie 6 mln zł zysku i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się ten wynik podwoić _- powiedział Milibrand.

Czarnecki powiedział, że na razie nie ma planów upublicznienia Home Brokera, ale nie wyklucza takiej decyzji w przyszłości. „Na razie nie ma takich planów. Ta spółka nie uzyskała jeszcze masy krytycznej, ale jestem optymistą co do jej dalszego rozwoju"- podkreślił.

Home Broker świadczy usługi pośrednictwa na rynku nieruchomości, oferując także analizę rynku, obsługę prawną oraz finansowanie transakcji.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: home broker, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz