Notowania

technologie
17.03.2017 09:27

iAlbatros Group skupi do 2,46 mln akcji własnych po cenie 59,09 za sztukę

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - iAlbatros Group przeprowadzi skup do 2 455 559 akcji własnych po cenie 59,05 zł za sztukę. Przyjmowanie ofert sprzedaży akcji rozpocznie się w poniedziałek 20 marca, a zakończy 24 marca 2017 r. Przewidywany termin nabycia akcji to 28 marca 2017, podała spółka.

"Przedmiotem oferty jest 2 455 559 akcji własnych, które na dzień ogłoszenia oferty stanowią nie więcej niż 21,104423% kapitału zakładowego spółki, a wraz z akcjami posiadanymi przez spółkę stanowią nie więcej niż 33,00% kapitału zakładowego. Oferowana cena zakupu akcji własnych wynosi: 59,05 zł" - czytamy w raporcie.

W przypadku, gdy łączna liczba akcji spółki objętych wszystkimi ofertami sprzedaży akcji własnych składanych przez akcjonariuszy spółki w odpowiedzi na ofertę będzie wyższa niż 2 455 559 akcji własnych, zostanie dokonana redukcja, na zasadach określonych w ofercie, podano także.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Spółka podała, że przewidywany termin transakcji nabycia akcji własnych to 28 marca 2017 r. Niniejszy termin jest podyktowany rozpoczęciem okresu zamkniętego, który rozpoczyna się 29 marca 2017 r. a kończy wraz z publikacją raportu za I kwartał 2017 r., tj. 30 maja.

Akcje zostaną nabyte przez spółkę poprzez przeniesienie własności akcji poza rynkiem regulowanym i opłacone gotówką. Przewidywany termin nabycia akcji to 28 marca 2017 r., podano także.

Skup akcji własnych jest efektem realizacji uzgodnień z akcjonariuszami podczas walnego zgromadzenia z grudnia ub. roku, ustalającego warunki sprzedaży spółki zależnej iAlbatros Poland.

"Ogłoszony skup jest kolejnym istotnym krokiem związanym ze sprzedażą spółki pośrednio zależnej - iAlbatros Poland S.A. Zgodnie z uchwałą, rozpoczynamy właśnie proces przekazywania środków uzyskanych ze sprzedaży akcji tej spółki naszym akcjonariuszom, poprzez skup akcji własnych iAlbatros Group. Łącznie na ten cel przeznaczymy ponad 145 mln zł" - powiedział prezes iAlbatros Group Grzegorz Kiczmachowski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że spółce zależy na tym, by jej akcjonariusze otrzymali środki ze skupu akcji przed rozpoczęciem okresu zamkniętego, stąd też skup będzie trwać jedynie do 28 marca 2017 r. W przeciwnym razie spółka mogłaby go przeprowadzić dopiero w czerwcu.

"Istotne jest dla nas, aby wszyscy nasi akcjonariusze partycypowali we wpływach z tej transakcji, stąd wierzymy, że skup będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem i zakończy się pełnym sukcesem"- powiedział także prezes.

W grudniu ub.r. akcjonariusze iAlbatros Group zgodzili się na sprzedaż spółki pośrednio zależnej iAlbatros Poland za kwotę co najmniej 140 mln zł do 1 marca 2017 r. oraz przyjęli, że iAlbatros Group przeznaczy min. 145 mln zł, pochodzących m.in. ze sprzedaży iAlbatros Poland, na skup akcji własnych.

iAlbatros Group S.A. (dawniej SMT S.A.) jest holdingiem firm działających w obszarze business travel, zarządzania flotą pojazdów oraz usług informatycznych, programistycznych i doradczych. W 2007 roku Spółka zadebiutowała na rynku New Connect, a od 2011 roku jej akcje są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz