Notowania

rynek spożywczy
14-02-2018 (08:25)

IMC nie będzie znacząco zwiększać banku ziemi, podniesie poziom dywidendy w 2018

IMC nie będzie zwiększać banku ziemi "na dużą skalę", zakłada podniesienie poziomu dywidendy w 2018 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka nie planuje zwiększania banku ziemi na dużą skalę, jak to było zapowiadane wcześniej w strategii [...] Pozostałe cele strategiczne opublikowane w dniu 15 lutego 2016 r. dotyczące zdolności magazynowych i struktury upraw nie uległy zmianie" - czytamy w komunikacie.

"Uwzględniając silny nacisk na efektywność biznesową", spółka określiła dodatkowy cel strategiczny do 2020 roku - osiągnięcie wiodącej pozycji wśród firm rolnych w Europie we wprowadzaniu innowacji.

"Zysk w latach 2017-2020, spółka planuje inwestować głównie w projekty dotyczące poprawy efektywności operacyjnej, redukcji zadłużenia i wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy" - czytamy dalej.

W odniesieniu do wypłaty dywidendy w 2018 r. spółka planuje podwyższenie wskaźnika wypłaty. Ogłoszenie wypłaty dywidendy planowane jest na sierpień 2018 r., a wypłata dywidendy planowana jest na wrzesień 2018 r., podano także. 

W 2016 r. IMC ogłosiła politykę dywidendową, zakładającą coroczne wypłacanie do 10% skonsolidowanego zysku netto dla akcjonariuszy od 2017 r.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz