Notowania

usa
05.03.2009 06:14

Indeksy na Wall Street odbiły od dna

Nie najlepsze dane z gospodarki nie były w stanie zmącić wiary w chińskie plany ożywienia gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na Wall Street po pięciu spadkowych sesjach indeksy w końcu odbiły. Nie najlepsze dane z amerykańskiej gospodarki, zwłaszcza z rynku pracy, nie były w stanie zmącić wiary w chińskie plany ożywienia gospodarki.

Na zamknięciu środowej sesji indeks Dow Jones poszedł w górę o 2,23 proc., szerszy wskaźnik S&P500 zyskał 2,37 proc. powracając ponad poziom 700 pkt, a technologiczny Nasdaq wzrósł o 2,48 proc.

Wzrosty za Oceanem szły w parze z ogólną poprawą nastrojów na całym świecie wywołaną nadziejami na wprowadzenie nowego planu pomocy gospodarki w Chinach o wartości 585 mld dolarów. Na fali entuzjazmu rosły nie tylko rynki akcji, ale również ceny ropy naftowej i innych surowców.

Dane płynące z gospodarki USA okazały się po raz kolejny mocno negatywne. Z najnowszego raportu ADP wynika, że w amerykańskich przedsiębiorstwach ubyło w lutym 697 tys. miejsc pracy. Tymczasem analitycy oceniali, że ubyło w tym czasie 630 tys. miejsc.

Bez większego echa w drugiej części dnia przeszła publikacja przez Fed tzw. "Beżowej księgi". Wynika z niej, że w większości z dwunastu regionów USA zaobserwowano od czasu poprzedniego raportu osłabienie aktywności gospodarczej. Przyczyną jest spadek wydatków konsumentów, jak i zmniejszenie produkcji. W raporcie napisano, że znaczące poprawienie się sytuacji spodziewane jest dopiero pod koniec 2009 lub nawet w 2010 roku.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: usa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz